„Gniewne serce” – od 13 sierpnia na platformach vod!

13 sierpnia na platformy vod trafi amerykański thriller „Gniewne serce”. Film będzie można zobaczyć na platformach – Premiery Canal+, Player.pl, Ipla.tv, Cineman.pl, VOD.pl, Chili, Rakuten i Playnow.pl

Nowy film wielokrotnie nagradzanego reżysera Kerema Sangi (First Girl I Loved) to rozgrywający się w sercu Ameryki thriller nawiązujący do historii Romea i Julii. W rolach głównych wystąpili: Jovan Adepo, Grace Van Patten, Mary J. Blige, Lukas Haas i Jahi Di’Allo Winston.

W wieku 9 lat Daniel był świadkiem morderstwa popełnionego na jego nastoletniej siostrze. Sprawcy nigdy nie złapano. Teraz ma 24 lata, mieszka z matką, pracuje w warsztacie samochodowym i nie umie się odnaleźć. Marzy o tym, by wstąpić do marines i pójść w ślady wymagającego ojca. Jego życie nabiera jaśniejszych barw, kiedy poznaje Cassie.
Gdy między parą zaczyna iskrzyć, na jaw wychodzą głęboko skrywane tajemnice małego miasteczka. Czy echa mrocznej przeszłości rozdzielą parę zakochanych?

Trzeci film fabularny scenarzysty i reżysera Kerema Sangi – „Gniewne serce”– inspirowany był melodramatami z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, takimi jak arcydzieło Douglasa Sirka w Technikolorze – „Wspaniała obsesja” – czy też „Buntownik bez powodu” Nicholasa Raya. Ten film z powodzeniem łączy w sobie tajemnicę, thriller, dramat i romans, a widzowie ciągle mylą tropy podążając za młodym mężczyzną o trudnej przeszłości i dziewczyną
u progu dorosłości, którzy nawiązują zakazany romans.

„Podobnie jak filmy, na których się wzorowałem, Gniewne serce opowiada o zwykłych ludziach ograniczanych przez konwenanse,” zauważa reżyser. „Chciałem zrealizować film, który przypominałby mi o tym, jak to było być dzieckiem i oglądać film, który sprawiał, że świat wydawał się ogromny, tajemniczy i przerażający. Za punkt wyjścia posłużyła mi rzeczywistość, jednak później historia staje się bardziej teatralna i fantastyczna.”

Na początku filmu Daniel ma dziewięć lat i z oddali jest świadkiem popełnienia morderstwa na jego nastoletniej siostrze. Chociaż nie jest w stanie zidentyfikować zabójcy, przedmiot, który porzuciła jego siostra staje się jego talizmanem, a następnie pozwala rozwiązać tajemnicę. Tym niemniej, wydarzenia tamtej nocy zdążyły już ukształtować chłopca w destrukcyjny sposób.

„Film analizuje między innymi, jaki wpływ na chłopca miała przemoc i w jaki sposób ta jedna noc zdeterminowała jego przyszłość,” opowiada Sanga. „Mamy przeskok w czasie o 15 lat, a Danielowi nadal nie udało się uciec od przeszłości, bez względu na usilne starania z jego strony. Jego los jest związany nie tylko z decyzjami, jakie podjął, lecz także z tym, jak postrzegają go otaczający go ludzie.”

Sanga rozpoczął prace nad scenariuszem tuż po tym, jak zrealizował swój film „Młody Kieślowski” w 2014 roku. Film otrzymał wiele nagród, między innymi nagrodę publiczności na MFF w Los Angeles. Realizacyjny rozmach, którego reżyser pragnął dla „Gniewnego serca” był wówczas poza jego zasięgiem, więc projekt trafił na półkę. Reżyser zrealizował w między czasie bardziej kameralny film – „First Girl I Loved” – który zdobył nagrodę Best of Next! na festiwalu Sundance w 2016 roku. Z takim dowodem uznania w kieszeni, reżyser mógł powrócić do projektu „Gniewnego serca”.

Osiągnięcia reżysera zwróciły uwagę doświadczonych producentów – Eda McDonnella i Dana Cohena. Nowi partnerzy Sangi podzielali jego pasję i wizję nowego filmu. „To była podróż, która wymagała wielu lat przygotowań,” wspomina reżyser. „Jednak wiedziałem, że mam ze sobą ludzi, którzy wierzą w mój scenariusz oraz plan przeniesienia historii na ekran.”

 

Redakcja Administrator