hotKryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź książki „Śmierć w cichym zakątku życia”

Już 25 maja nakładem Wydawnictwa Książkowe Klimaty ukaże się intrygujący kryminał Olivera Bottiniego Śmierć w cichym zakątku życia w przekładzie Katarzyny Sosnowskiej.

Komisarz Ioan Cozma zdecydowanie nie pasuje do nowych porządków w rumuńskiej policji: usunął się w cień i próbuje spokojnie doczekać do emerytury. Wszystko się zmienia, kiedy – ku swojemu zaskoczeniu – zostaje wyznaczony do prowadzenia sprawy brutalnego zabójstwa młodej Niemki. Cozma szybko się orientuje, że musi znaleźć nie tylko mordercę, ale również tego, kto z jakichś przyczyn postanowił wciągnąć komisarza w wir wydarzeń i tym samym skłonić go do bolesnej konfrontacji z przeszłością.

Śmierć w cichym zakątku życia to intrygująca powieść kryminalna, pełna odniesień do mrocznych kart dziejów Rumunii. Wszechobecna korupcja, spekulowanie ziemią i bezwzględne procesy globalizacyjne stanowią tło dla poruszających ludzkich historii, które w przypadku bohaterów Bottiniego są w istocie historiami ran. Czy rozwikłanie zagadki i dotarcie do prawdy pozwoli uleczyć przynajmniej niektóre z nich?

Niepokojący kryminał, w którym bohaterowie nie mogą uwolnić się od własnej przeszłości, chciwość pustoszy ziemię, a miłość splata się ze śmiercią. Świetna książka.
Wojciech Chmielarz

Melancholia rozpadającego się świata i krwawe morderstwo. Mieszanka, która nikogo nie pozostawi obojętnym!
Marta Guzowska

Oliver Bottini (ur. 1965 r. w Norymberdze). Niemiecki pisarz, scenarzysta, autor cenionych przez krytykę, wielokrotnie nagradzanych powieści kryminalnych. W 2008 roku w Polsce ukazała się jego książka Morderstwo w znaku zen. Za Śmierć w cichym zakątku życia otrzymał najważniejszą niemiecką nagrodę przyznawaną kryminałom Der Deutsche Krimipreis, oraz nagrodę Fundacji im. Heinricha Bölla. Jest również autorem książek obuddyzmie i medytacji. Mieszka we Frankfurcie nad Menem.

Tytuł oryginału: Der Tod in den stillen Winkeln des Lebens
Język oryginału: niemiecki
Wydanie pierwsze, Wrocław 2021
ISBN: 978-83-66505-23-0
Projekt okładki: Wojtek Świerdzewski
Ilość stron: 480
Patronaty: Mechaniczna Kulturacja, Portal Kryminalny, Kraina Książek

 

 

Redakcja Administrator