KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź książki: „Potęga checklisty” Atula Gawande

5 maja nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nowe wydanie kultowej i poszukiwanej książki autorstwa Atula Gawande. To klasyka biznesowego non-fiction, pełna fascynujących przypadków, praktycznych rad i mnóstwa inspiracji.

Dlaczego obsługa supermarketu w obliczu katastrofy działa sprawniej niż rząd? Jak brązowe M&M’sy mogą zapobiec zawaleniu się sceny koncertowej? Czego lekarze nauczyli się od pilotów? I dzięki czemu pamiętają, żeby sprawdzić, czy pacjent został dźgnięty nożem czy bagnetem?

Kluczem jest właściwa wymiana informacji, a żeby niczego nie pominąć, niezbędna jest CHECKLISTA.

Autor pokazuje, jak za pomocą dobrze skonstruowanych list kontrolnych uniknąć prostych błędów i stawić czoła skomplikowanym sytuacjom. Dzięki tej książce każdy może nauczyć się, jak sobie poradzić, gdy wszystko wymyka się spod kontroli. Nawet najbardziej złożony problem da się rozwiązać dzięki potędze checklisty.

Atul Gawande, wybitny amerykański chirurg i jedna ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time”, jest autorem bestsellerowych książek Komplikacje, Lepiej i Śmiertelni. W listopadzie 2020 roku prezydent-elekt Joe Biden poinformował, że Gawande znajdzie się wśród członków rady, która ma doradzać Białemu Domowi w walce z pandemią koronawirusa.

Redakcja Administrator