Jack Reacher powraca w nowej powieści „Strażnik”

14 kwietnia nakładem Wydawnictwa Albatros ukaże się nowa odsłona przygód Jacka Reachera – Strażnik. Książkę napisał autor całej serii, Lee Child, po raz pierwszy we współpracy z bratem – Andrew.

To 25. tom serii. Jack Reacher właśnie rozwiązał w Nashville palący problem – jak powiesić nad barem właściciela pubu, tak żeby za bardzo nie uszkodzić sufitu? – i nic go już nie trzyma w tym mieście. Kiedy więc trafia się okazja podwózki, chętnie z niej korzysta. W znajdującym się 120 kilometrów dalej mieście raczej nie ma nic ciekawego, ale kawę pewnie mają, więc czemu nie?

I na kawie by się skończyło, gdyby nie stał się świadkiem próby porwania w biały dzień. Czterech na jednego. Wprawdzie Reacher radził już sobie z większą liczbą przeciwników, ale Rusty Rutherford nie, bo jest specjalistą od informatyki, a nie od walenia ludzi po mordach. I wyraźnie potrzebuje pomocy. Mieszkańcy miasta mają Rusty’emu za złe, że dopuścił do cyberataku, z powodu którego całe hrabstwo jest sparaliżowane. Ale to nie oni stoją za atakami na niego. Ci, którzy chcą go dopaść, są bezwzględnymi profesjonalistami.

A Reacher ma dwa wyjścia. Albo w nieskończoność odgrywać rolę niańki Rusty’ego, albo jak najszybciej ustalić, co tu się do diabła wydarzyło… i naprawić to, w swoim niepowtarzalnym stylu.

Lee Child, brytyjski pisarz, od 1998 r. mieszkający w Nowym Jorku. W 2009 r. wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America, a w 2020 r. zasiadał w kapitule Nagrody Bookera. W Wielkiej Brytanii studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po 18 latach w wyniku restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 r. ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem, która stała się najpopularniejszą serią sensacyjną na świecie. Jak dotąd ukazało się dwadzieścia pięć bestsellerowych powieści z Jackiem Reacherem w roli głównej − bezwzględnym mścicielem, który zjawia się, by wymierzyć sprawiedliwość i oddala w stronę zachodzącego słońca. Piętnaście z nich trafiło na sam szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”, dwie zostały sfilmowane z Tomem Cruise’em w roli głównej, a obecnie trwają prace nad serialem na podstawie serii. Powieści Childa publikują już wydawnictwa w stu różnych krajach.

Andrew Child, autor książek wydawanych także pod nazwiskiem Andrew Grant, m.in. powieści RUN, False Positive, False Friend, False Witness, Invisible oraz Too Close to Home. Child i jego żona, powieściopisarka Tasha Alexander, mieszkają w rezerwacie dzikiej przyrody w stanie Wyoming.

14 kwietnia o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie z Andrew Childem

Redakcja Administrator