Scooby-Doo! i… zgadnij kto? – recenzja wydania DVD

Scooby-Doo powraca w kolejnej animacji, która czerpie garściami wszystko to, co najlepsze z tradycji serii. Przezabawny dog niemiecki bawi nie tylko dzieci, ale i ich rodziców już od 1969 roku. Wtedy to dla studia Hanna-Barbera stworzony został serial Scooby-Doo, gdzie jesteś? Od tamtego czasu Scooby-Doo doczekał się kilkunastu serii, kilkudziesięciu filmów animowanych i kilku filmów aktorskich. Teraz za sprawą Galapagos Films można nabyć pierwszą część pierwszego sezonu Scooby-Doo! i… zgadnij kto? na DVD.

Bohaterów tej serii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W tej kwestii raczej nic się nie zmienia. Twórcy nawiązując do klasyki serwują nam serię wyrafinowanych zagadek, z którymi zmierzyć się muszą Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i oczywiście Scooby-Doo. Jakby tego było mało bohaterowie do pomocy dostają znane postacie z historii, popkultury, sportu, czy świata celebrytów. Swoje cameo zaliczyli Abraham Lincoln, Sherlock Holmes, Wonder Woman, Chris Paul i jeszcze kilka znanych osób. Pomagają oni naszym sprytnym dzieciakom i psu rozwiązywać kolejne mocno zakręcone historie z dreszczykiem.

W tym wydaniu jest ich aż siedem, ponad dwudziestominutowych odcinków. W sumie dostajemy 151 minut fantastycznej rozrywki, w której Scooby-Doo i jego przyjaciele zmierzą się z serią tajemnic i kryjących się z nimi mrocznymi i strasznymi postaciami. Oczywiście strasznie jest tylko na pierwszy rzut oka, bo każdy odcinek okraszony jest przede wszystkim niesamowitym humorem, który stał się elementem rozpoznawalnym przygód Scooby-Doo od samego początku. Oprócz tego twórcy serwują widzom mnóstwo niesamowitych przygód, szalonych ucieczek przed fantastycznymi potworami, z którymi drużyna detektywów musi się zmierzyć.

Scooby-Doo! i… zgadnij kto? to niesamowita przygoda dla dzieci i dorosłych. Śmiało można powiedzieć, że to familijna rozrywka, która straszy i bawi kolejne pokolenia widzów bez nudzenia. Nie ma więc na co czekać, wskakujcie do Wehikułu Czasu i wraz z bohaterami ruszajcie rozwiązywać kolejne historyjki z dreszczykiem.

Scooby-Doo! i…zgdnij kto?
Odcinki: Zemsta bagiennego potwora; Złoto dla żołnierzy; Potwór ze sklepu zoologicznego; To elementarne, Kudłaty!; Pobite Gary!; Scooby o tysiącu twarzach; Klątwa gabinety profesora Marksona
Głosy: Frank Welker, Grey Griffin, Matthew Lillard, Kate Micucci
Dystrybutor: Galapagos Films
Rok produkcji: 2020
Czas trwania: 151 min.
Dźwięk: Dolby Digital: angielski 5.1, polski dubbing 2.0, francuski 2.0.
Napisy: polskie
Wersja dla niesłyszących: język angielski
Licencja: płyta do sprzedaży detalicznej i wypożyczania

 

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.