KsiążkiKsiążki nowości

Marcowe i kwietniowe nowości u Dwóch Sióstr

Duży Wilk i Mały Wilk Nadine Brun-Cosme z ilustracjami francuskiego mistrza Oliviera Talleca, to chwytająca za serce książka obrazkowa o trudnych początkach przyjaźni.

Duży Wilk mieszkał sam pod drzewem na wzgórzu i było mu tak dobrze. Ale pewnego dnia zjawił się Mały Wilk. Duży Wilk nie jest tym zachwycony. Tak mu się w każdym razie wydaje – do chwili, gdy pewnego dnia Mały Wilk gdzieś znika…

wiek 4+ ● premiera 24 marca

Prawo drapieżcy Anny Starobiniec w opracowaniu graficznym Marie Muravski to długo wyczekiwany drugi tom przekomicznego kryminału zwierzęcego Wilcza nora, w brawurowym tłumaczeniu Agnieszki Sowińskiej.

W Dalekim Lesie pojawiają się psy z pobliskiej wsi. Żądają, by wydano im na rozszarpanie Lisiczkę, która porwała wiejską kurę. W przeciwnym razie wypowiedzą leśnym zwierzętom Wielkie Polowanie. To, że kura przeżyła, jest dla nich bez znaczenia. Wiedzą, że i tak miała skończyć w rosole. Czy Borsuk i Borsukot zdołają ocalić Lisiczkę i uratować las przed zagładą?

wiek 7+ ● premiera 31 marca

Dwie nowe książki aktywnościowe Lewa, prawa, góra, dół. Poznaję i rysuję oraz Ciepło, zimno, przód i tył. Poznaję i rysuję autorstwa Yasmeen Ismail zapraszają dzieciaki do bazgrania, tworzenia, odkrywania i rysunkowej zabawy rozwijającej wyobraźnię przestrzenną i uczącej podstawowych pojęć matematycznych!

wiek 4+ ● premiera 7 kwietnia

Wojna skowronków Hilary McKay to poruszająca rodzinna opowieść o przyjaźni, miłości i dorastaniu w cieniu I wojny światowej – nagradzana i doceniona przez krytyków na całym świecie.

Jedenastoletnia Clarry pragnie zdobyć wykształcenie i być niezależna. Nie zamierza zostać po prostu panią domu, choć w Anglii na początku XX wieku nie oczekuje się więcej od kobiety. Oschły ojciec nie rozumie jej marzeń – ani lęków jej brata Petera, który zrobi wszystko, by nie wysłano go do szkoły z internatem. Prawdziwą swobodą rodzeństwo cieszy się tylko na wakacjach u dziadków, gdzie jest słońce, morze i ich ukochany kuzyn Rupert. Ale gdy wybucha I wojna światowa, Rupert idzie do wojska. Jak przetrwają trudny wojenny czas? I czy wygrają inną walkę: o prawo do podążania własną drogą?

wiek 12+ ● premiera 14 kwietnia

Miłośnicy Brunego doczekali się drugiej części superbohaterskiego cyklu! W książce Svartle. Superbohater w czerni Håkona Øvreåsa do akcji wkracza przyjaciel Runego – Atle. By zwrócić na siebie uwagę nowej koleżanki wymyśla genialny plan, dzięki któremu trafi na pierwsze strony gazet: porwie najpiękniejszą kurę wójta, a potem ją uratuje i zyska sławę jako nieustraszony kurzy wybawca. Niestety wszystko idzie nie tak. Ale od czego są przyjaciele! Rune i Åse bez wahania przychodzą Atlemu z pomocą. Svartle, superbohater w czerni, Brune, brązowy stróż prawa własności, i Blåse, niebieska mścicielka znów wkraczają do akcji…

wiek 8+ ● premiera 28 kwietnia

Redakcja Administrator