hotKsiążkiKsiążki nowości

Konwent fantastyki w Internecie! Nadchodzi FOCON!

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się Focon, czyli Fantasy Online Convention – całkowicie internetowe wydarzenie dla wielbicieli fantastyki i popkultury z całego kraju. Choć wydarzenie jest inspirowane tradycyjną formułą, to pełno w nim rozwiązań stworzonych specjalnie dla potrzeb internetu.
– Dzięki swojej niematerialnej formie Focon ogranicza tylko wyobraźnia organizatorów. Ani czas, ani w przestrzeń nie są przeszkodą. Każdy prelegent czy wystawca może być z innego kontynentu. Już dziś wśród ogłoszonych gości są nie tylko Polacy, ale też Amerykanie oraz Chinka, a będzie jeszcze więcej twórców z najróżniejszych krańców świata. Program jest budowany tak, aby zapewnić gości ze wszystkich dziedzin nie-mainstreamowej, fantastycznej, rozrywki, począwszy od książek i gier planszowych, przez filmy i mangę aż do gier komputerowych. A to wszystko bez kolejek, z prywatną kanapą i łazienką oraz salami prelekcyjnymi nawet dla 250 osób, czyli w najbardziej komfortowych warunkach, jakie można sobie wyobrazić – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Jesteś fanem biletów, ale nie lubisz płacić za wejście na imprezę?

Choć wydaje się, że jest niemożliwym połączyć te dwie rzeczy, to Focon właśnie to zrobił. Dla uczestników wydarzenie będzie całkowicie bezpłatne. Ale jeśli właśnie należysz do fanów fizycznych pamiątek, możesz zakupić kolekcjonerski, numerowany bilet wraz z programem. Dzięki temu dołączysz Foconowy identyfikator do swojej kolekcji oraz zrobisz coś dobrego – twoja zapłata za bilet sprawi, że Focon będzie jeszcze lepszy!

A co z wystawcami?

Focon wie, że wystawcy i ich stoiska są nieodłączną częścią każdego wydarzenia i opracował idealne rozwiązanie dla wszystkich konwentowych zwiedzaczy stoisk. Nie obawiaj się – nie grozi Ci szukanie ich na Facebookowym timelinie, ani przeglądanie setek produktów na portalach aukcyjnych. Po wejściu na stronę www.focon.pl zaraz obok programu znajdziesz stronę z wirtualną salą wystawców. A na niej, stworzoną przez grafika, mapę złożoną ze stoisk Foconowych wystawców. Każde stoisko będzie linkiem, który przeniesie Cię do… pokoju wideokonferencyjnego wystawcy! A tam będzie jego stoisko i on sam, do Waszej dyspozycji. Możecie porozmawiać na interesujące Was tematy, obejrzeć produkty, wysłuchać prezentacji i oczywiście wybrać swoje konwentowe souveniry i zakupić je bezpośrednio na stronie wystawcy, do której dostaniecie od niego link na chacie. Jesteście wygłodniali fantastycznych zdobyczy po roku bez żadnego konwentu? To szykujcie się! Tutaj żaden lockdown nie stanie Wam na drodze do zakupów.

To nie koniec atrakcji!

Jak wiadomo nie samą treścią i zakupami człowiek żyje. Focon będzie miał jeszcze wiele innych atrakcji. Najciekawiej z nich prezentuje się gra konwentowa, której mechanizmy są wzorowane na grach miejskich. Podczas wydarzenia będziecie mogli szukać wskazówek, rozwiązywać zagadki i zdobywać nagrody. Szczegóły tej atrakcji tak jak i konkursu cosplay nie są jeszcze ujawnione, ale z pewnością niedługo wszystko stanie się jasne.

Kto do tej pory potwierdził swoją obecność?

Choć pierwsze oficjalne informacje o tym, że Focon się odbędzie, pojawiły się bardzo niedawno to już dziś wiadomo, że gościć na nim będą:

● Eugeniusz Dębski – polski pisarz z prawie 40 letnim stażem;
● Michael Mammay – amerykański pisarz, którego książki przebojem weszły do Polski w
zeszłym roku i jedna z nich jest nominowana do nagrody Książka Roku 2020 portalu
LubimyCzytać.pl;
● Regina Kanyu Wang – nagradzana chińska pisarka science-fiction, tłumaczka i
popularyzatorka chińskiej literatury na świecie;
● Robert Brown – amerykański muzyk, wokalista steampunkowej kapeli Abney Park;
● Michał Gołkowski – popularny polski pisarz z 23 książkami na koncie;
● a także Magdalena Kucenty, Grzegorz Wielgus, Maria Zdybska czy Łukasz Rzadkowski.

Ten zestaw gości, choć jeszcze nie duży, pokazuje, że po Foconie można się spodziewać świetnych atrakcji z wielu różnych dziedzin.

Jeśli zjada Cię ciekawość następnych gości Foconu, to już niedługo na stronie i w mediach społecznościowych pojawi się kolejna porcja nazwisk, więc śledź uważnie.

Redakcja Administrator