Kami Garcia. Młodzi Tytani. Raven – recenzja

DC powieść graficzna 13+ to nowa seria wydawnicza, w której czytelnicy będą mogli poznać losy znanych postaci z popularnych komiksów DC, jako nastolatków. Do takiej grupy odbiorców będą również kierowane. W Polsce seria ta będzie ukazywała się nakładem wydawnictwa Egmont. Pierwszy tom opowiada o losach tajemniczej Raven, bohaterki grupy herosów zwanej Tytanami.
Główną bohaterką komiksu jest Rachel Roth „Raven”, której zastępcza matka ginie w wypadku samochodowym, a ona sama traci pamięć. Po wypadku Raven trafia do Nowego Orleanu, do swojej cioci – Natalii. Kiedy poznaje swoją kuzynkę – Max, razem próbują przywrócić Rachel wspomnienia, ale przeszkadza jej w tym mnóstwo koszmarów i tajemniczy głos…

Raven nawiązuje coraz to lepsze relacje z Max i z Tommym Torresem – chłopakiem który jej się podoba.  Główna Bohaterka pamięta, jak na przykład korzystać z bankomatu albo jak zrobić tost z serem, ale nie pamięta jaki baton lubi najbardziej, jaką książkę lub jaki gatunek muzyki. Wszystko to jest dla niej bardzo enigmatyczne, szczególnie, że z dnia na dzień pojawiają się u niej tajemnicze zdolności, o których zwyczajny nastolatek może jedynie śnić.

Autorką scenariusza jest Kami Garcia, znana z takich historii jak Piękne Istoty i Piękne Złamane Serce. Na kartach tego komiksu kreśli opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, sile przyjaźni oraz o zmaganiu się z problemami nastoletnich bohaterów. Za rysunki odpowiedzialny jest Gabriel Picolo wraz z Jonem Sommariva i Emmą Kubert. Za kolory w komisie odpowiada David Calderon. Twórcy stawiają raczej na grafikę w odcieniach szarości z domieszką kolorów i skupiają się na pierwszym planie oraz postaciach, gdzie zarysowane są minimalne szczegóły. Mimo że jest to historia młodzieżowa, to jak na przygody Raven powinno być mrocznie i kilka takich kadrów dostajemy.

Młodzi tytani. Raven  to komiks o nastolatkach, napisany dla nastolatków. Historia jest intrygująca, choć w większości skupia się na problemach współczesnej młodzieży. Dopiero pod koniec ukazuje Raven ścierająca się ze swoim przeciwnikiem i używającą swojej mocy. Nie jest to typowa superbohaterska historia, jednak ma swoje plusy i  na pewno powinna zainteresować nastoletnich odbiorców.

Młodzi tytani. Raven
Seria: DC powieść graficzna 13+
Twórcy: Kami Garcia, Gabriel Picolo
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: Komiks
Data wydania: 24 lutego 2021

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU EGMONT

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ: