komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki. Tom 2 – recenzja

Coś Zabija Dzieciaki to kontynuacja historii małego miasteczka, której autorem scenariusza jest James Tynion IV, a w którym w tajemniczych okolicznościach giną dzieciaki. Za chaosem i strachem jaki zapanował w mieście stoją przerażające stworzenia.  Wtedy pojawia się jednak ona, Erica Slaughter, i rozprawia się z żądnym młodej krwi potworem. To jednak nie koniec, a początek krwawej łaźni, jakiej doświadczą mieszkańcy.

Tom drugi bezpośrednio kontynuuje zapoczątkowane wątki. Znalezione w jaskini ciała zamordowanych dzieci sprawiają, że małomiasteczkowe społeczeństwo doznaje szoku. Władze nie wiedzą kto mógł dokonać tego makabrycznego morderstwa i w jakim kierunku poprowadzić śledztwo. Tylko Erica wie, co tam tak naprawdę się wydarzyło. Wie również, że zabity potwór był matką, a zabite dzieci były pokarmem dla jej potomstwa. Teraz samotne dzieci stają się coraz bardziej głodne i postanawiają powrócić do miasteczka, aby kontynuować żer.

Ta intrygująca i mroczna opowieść zaczyna się rozwijać coraz bardziej. Odpowiedzi nie dostajemy żadnych, ale twórcy uchylają rąbka tajemnicy. Drugi tom praktycznie nie pcha fabuły do przodu, ale dowiadujemy się kilku informacji na temat samej Ericki i organizacji w imieniu której działa. Poza tym dostajemy trochę problemów społecznych, szczególnie tych ukazanych z perspektywy małomiasteczkowej społeczności. Nie brakuje tu również krwi, jednak do klasycznego slashera jeszcze daleko.

Grafika jest bardzo przyjemna dla oka, a kolory idealnie oddają klimat aktualnych wydarzeń. Linie są ostre, gdy jest to konieczne, szczególnie w scenach walki z potworem, ale rozmyte w innych miejscach. Dell’edera kontroluje w ten sposób sceny i sposób, w jaki są postrzegane przez czytelnika. Wyeksponowany jest mroczny klimat tej historii, a barwy, które stosuje Muerto tylko intensyfikują i potęgują zagrożenie. Przerażenie wzbudzają również wielkie oczy Ericy, która wręcz paraliżuje czytelnika swoim zabójczym spojrzeniem.

Coś Zabija Dzieciaki to obłędny horror, który fascynuje każdym elementem. Seria Tyniona od pierwszych stron wzbudza niepokój, który potęguje historia, obrazy, tragiczne wydarzenia ale i balansowanie między światem rzeczywistym i nierealnym. Wszystko to sprawia, że najmroczniejsze koszmary stają się realne na tyle, że mogą Cię wybebeszyć, poćwiartować i na oczach całego miasteczka rozerwać na strzępy. Wystarczy, że okażesz odrobinę strachu.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 2)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror
Data wydania: 28 lutego 2021

https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.