KsiążkiKsiążki nowości

Premiery Wydawnictwa IX w marcu

Wydawnictwo IX zapowiada premiery książek na marzec 2021. Będą to: Żertwa, antologia słowiańskiego horroru (horror), Radomir Darmiła, Świat bez świtu (fantasy), Cezary Czyżewski, Mgły przeszłości (urban fantasy/horror).

Żertwa, antologia słowiańskiego horroru

Literacka ofiara dla pradawnych Bogów. Piąta odsłona projektu „Słowiański Horror” trafiła pod skrzydła IX, a wraz z nią wyróżniający się autorzy polskiej literatury grozy sięgający w rodzimą przeszłość, aby przywołać z niej upiory, których słowiańska ziemia nigdy się nie pozbyła. Przewrotne, oryginalne historie pełne zarówno krwawej makabry jak i mocno uderzającej w psychikę wywrotowej wizji naszej niestabilnej rzeczywistości dotrą do Was jeszcze w czasie trwającej pory Welesa, który poniekąd patronuje naszemu przedsięwzięciu. Dzięki staraniom pomysłodawcy, Macieja Szymczaka, w tym niemal 500 stronicowym tomie znajdziecie opowiadania autorów:

Anna Maria Wybraniec, „Czerwona grządka, białe kurczątka”
Bartłomiej Fitas – pisarz, „Kondukt chorych dusz”
Michał Stonawski pisze:, „Lalunia”
Dawid Kain, „Monument”
Jakub Bielawski – profil autorski, „Na zażar”
Tomek Krzywik, „Opętusy”
Dagmara Adwentowska, „Pani piękna jak księżyc”
Agnieszka Kwiatkowska – autorka grozy, „Panienka z okienka”
Radek Jarosiński, „Pielgrzym”
Kazimierz Kyrcz Jr i Leśnyduch (Maciej Szymczak), „Prawdziwe powołanie”
Maciej Kaźmierczak, „Świat się zmienia”
Piotr Borowiec, „Tylko trzy noce”
Wojciech Gunia, „W dół rzeki”
Marek Zychla – autor, „Zawżdy zwyciężny”
Artur Grzelak – profil autorski, „Brnąc przez kosodrzewinę”
Mariusz Orzeł Wojteczek, „Gdybym tylko mogła latać”

Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2021
Autorzy: Dagmara Adwentowska, Kuba Bielawski, Piotr Borowiec, Bartłomiej Fitas, Artur Grzelak, Wojciech Gunia, Radosław Jarosiński, Dawid Kain, Maciej Kaźmierczak, Tomasz Krzywik, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz Jr, Michał Stonawski, Maciej Szymczak, Mariusz Wojteczek, Anna Maria Wybraniec, Marek Zychla
Redakcja: Marta Sobiecka
Okładka: Joanna Widomska
Redakcja techniczna i korekta: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
Liczba stron: 494

Radomir Darmiła – Świat bez świtu

W Ostatecznej Bitwie bogowie pokonali Naukturów i opuścili świat, aby cieszyć się zwycięstwem na dworach Ojca Wszechrzeczy. Zabrali ze sobą bohaterów i królów, ich rodziny i wierne sługi: całą ludzkość. Prawie całą. W świecie porzuconym przez bogów, zawieszonym między nocą a świtem, pozostali najnędzniejsi z niewolników, dziwki, żebracy i bandyci. Dwadzieścia lat później resztki ludzkości usiłują ubłagać bogów, aby powrócili i zabrali pozostawionych.

Świat opuszczony przez szczęście, jałowy, pełen przemocy, cierpienia i gniewu. Trwa skazana na porażkę walka o przetrwanie, w której brak perspektyw na lepsze jutro. Oto rzeczywistość bez świtów, bez dni, bez szans. W tym rozpadającym się miejscu tylko nielicznym wiedzie się nieźle, a innym odebrano resztki godności i nadziei. To tu nieoczekiwanie dla nich samych spotykają się bohaterowie – tak różni, że aż trudno uwierzyć, że wspólnie potrafiliby cokolwiek osiągnąć. Choć dzielą ich światopoglądy, pochodzenie, a przede wszystkim ukryte motywy i sekrety, wyruszają w podróż. Wędrówka – pełna zabawnych i dramatycznych przygód, paskudnych monstrów i depczących po piętach przeciwników – zaprowadzi bohaterów do nieoczekiwanego celu. Dla niektórych okaże się on wybawieniem, inni spotkają swoje przeznaczenie, a jeszcze inni dowiedzą się o sobie więcej, niż by chcieli.

Radomir Darmiła (pseudonim). Rocznik 1976, z wykształcenia informatyk. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Pracuje obecnie jako starszy wykładowca na jednej z wyższych uczelni w Poznaniu. Opublikował dotychczas trzy opowiadania na papierze: „Trzy do dwóch dla Nowogóry” (Nowa Fantastyka Wydanie Specjalne 3/2014), „Imago” (FWS 1/2016) oraz „Przynoszę wam pokój” (Nowa Fantastyka 6/2020). Oprócz tego publikował w magazynach internetowych: „Struny umarłych” (Esensja, 10/2013), „Zabójca przedsmoków” (QFant, 19 kwiecień 2013), „Wojownik i wiedźma” (Esensja, 9/2014), „Smutna historia o miłości” (Fahrenheit, grudzień 2014) „Talenty odmiennych ludzi” (Esensja, 7/2016), „Dobry wojak Bury” (Silmaris 3/2016, listopad), „Czarbrończyni” (Fahrenheit, sierpień 2017), „Chłopiec do umierania” (Fahrenheit, maj 2018).

Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2021
Autor: Radomir Darmiła
Redakcja: Ksenia Olkusz
Okładka: Dawid Boldys
Redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
Liczba stron: 322

Cezary Czyżewski – Mgły przeszłości

Drugi tom przygód Tadeusza Siekierskiego i jego demonicznej znajomej, rozpoczęty w powieści „Alazza”.
————–
Demonica Alazza nieoczekiwanie znika. Tadeusz Siekierski zaczyna szukać zaginionej na własną rękę, co sprowadza na niego wiele kłopotów. Jednym z nich jest Justyna Zawadzka z domu Twardowska. Czy rzeczywiście jest tą, za którą się podaje?
W tym samym czasie w Bydgoszczy pojawia się tajemniczy Niemiec, poszukujący w całej Europie starych, hitlerowskich dokumentów z czasów wojny. Agent Roszczak wraz z Piotrem Kownackim ruszają jego tropem. Czy zdołają pokrzyżować złowieszcze plany nazistów?

I co się stało z Alazzą?

Cezary Czyżewski. Rocznik 1975. Bydgoszczanin. Z zawodu konserwator zabytków, obecnie żeglarz. Gdy nie żegluje po morzu, pisze. W przeszłości publikował opowiadania w magazynie „Science Fiction” i na portalach internetowych. W Wydawnictwie IX wydał pierwszy tom cyklu „Alazza”, którego Mgły przeszłości są kontynuacją.

Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2021
Autor: Cezary Czyżewski
Redakcja: Jolanta Lewińska
Okładka: Cezary Czyżewski
Redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
Liczba stron: 300

Redakcja Administrator