Nowa powieść Donato Carrisi „Gra zaklinacza”

Już 24 lutego swoją premierę będzie miała najnowsza powieść Donato Carrisi, autora Dziewczyny we mgle i W Labiryncie. Gra zaklinacza ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros.

Będzie to czwarty tom serii z detektyw Milą Vasquez, rozpoczętej przed dziesięcioma laty. Tym razem włoski autor powróci z nową przerażającą zagadką.
O zmierzchu na posterunku policji odzywa się dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy na odludziu błaga o pomoc. Policja ma do przebycia 80 kilometrów, a właśnie rozszalała się burza. Pierwszy patrol dociera na miejsce godzinę później. Zbyt późno.

Ilość krwi nie pozostawia wątpliwości, że doszło do brutalnej zbrodni, choć nie ma zwłok. Na farmie wydarzyło się coś niepokojącego, coś, czego śledczy w żaden sposób nie potrafią wyjaśnić. Ta sprawa jest dla nich niewiarygodną zagadką.

Tylko jedna osoba potrafiłaby odkryć, jaka wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca, niestety nie pracuje już w policji. Porzuciła pracę oficera śledczego i nie jest gotowa wracać do strefy mroku…

Mimo to wezwana na pomoc Mila Vasquez natychmiast angażuje się w sprawę. A śledztwo wciąga ją o wiele bardziej, niż mogłaby się spodziewać i niżby chciała…

Bo Enigma, jak podejrzanego nazwały media, zaplanował wciągnięcie jej w diaboliczną grę, która dopiero się rozpoczyna. A ten, kto ją zaplanował, zawsze jest o jeden krok z przodu.

Donato Carrisi – włoski fenomen na skalę światową!

Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w ponad dwudziestu krajach świata, są jak filmyw 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą perwersyjną przyjemnością.

Potwierdzają to wyniki sprzedaży: ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy, w tym 800 tysięcy w samych Włoszech.

O niebywałym talencie pisarskim Carrisiego świadczą też liczne nagrody i wyróżnienia dla jego powieści kryminalnych − włoskie: Premio Bancarella, Premio Letterario Massarosa, Premio Camaiore di Letteratura Gialla, do tego zwycięstwo w Śródziemnomorskim Festiwalu Kryminału i Powieści Noir oraz francuskie Prix SNCF du polar européen 2010 i Prix des lecteurs du livre de Poche 2011.

Redakcja Administrator