hotKryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Harlan Coben. Chłopiec z Lasu – recenzja

Chłopiec z lasu to kolejny intrygujący kryminał mistrza suspensu, Harlana Cobena. Jeden z najpoczytniejszych twórców kryminałów i thrillerów, tym razem powołuje do życie kolejnego bohatera o tajemniczej przeszłości, który stając oko w oko z niebezpieczeństwami, nie tylko będzie prowadził śledztwo, ale dążył do odkrycia prawdy o swojej przeszłości. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros.

Wilde to trzydziestoparoletni samotnik. Były wojskowy i pracownik firmy ochroniarskiej. W dzieciństwie zostaje znaleziony w lesie, w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain. Brudny i dziki, wychowany wśród zwierząt, potrafi jednak mówić po angielsku. Nikt nie zgłaszał zaginięcia. Nikt nie wie, kim chłopiec jest i jak długo przebywał w lesie. Nikt nie wie, jak udało mu się przetrwać. Trafia do rodziny zastępczej. Tam wyrasta wśród nowej rodziny i układa sobie życie.

Trzydzieści lat później poznajemy Wilde’a jako dorosłego człowieka, samotnika, który przez znajomą panią adwokat poproszony zostaje o odnalezienie nastolatki, kolegi jej wnuka, która kilka dni wcześniej zniknęła bez śladu. Szybko się okazuje, że początkowa prosta sprawa przeradza się w skomplikowane porwanie kolejnego nastolatka, który według kilku świadków miał nękać dziewczynę. Wilde zaangażowany w śledztwo przez rodziców nastolatków rozpoczyna śledztwo, które zaprowadzi go do niewygodnych faktów z przeszłości obu rodzin, a jak by tego było mało sprawa szybko robi się polityczna co jeszcze bardziej ją komplikuje. Mimo to Wilde się nie poddaje i z pomocą przyjaciół z dzieciństwa i pod okiem niestrudzonej pani adwokat, odkrywa prawdę, która dla wielu powinna nigdy nie ujrzeć światła dziennego.
Chłopiec z lasu to przyzwoita lektura na odstresowanie. Kawał dobrej rozrywki, takiej na krótką metę, do której Coben już dawno przyzwyczaił swoich czytelników. Wierni fani na pewno nie będą zawiedzeni, a jako wisienkę na torcie możemy uznać  pojawienie się nowego bohatera, który chyba zagości z nami na dłużej. Jego tajemniczą przeszłości autor na pewno wykorzysta w kolejnych odsłonach jego przygód. Śmiało więc można liczyć na więcej. Poza tym to historia, która nie wybija się poza ramy gatunku, choć autor wplata w fabułę tajemnice z przeszłości, rodzinne problemy, politykę i zbrodnię. Jak przystało na Cobena, to książka wciągająca i zwieńczona wybornym, satysfakcjonującym suspensem.

Chłopiec z Lasu
Autor: Harlan Coben
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 12 listopada 2020

 

Za materiał do recenzji dziękujemy wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoalbatros.com/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.