Batman, który się śmieje. Zarażeni – recenzja

Batman, Który Się Śmieje. Zarażeni to z jednej strony zbiór odrębnych opowieści składających się na genezę przejścia sześciu superbohaterów na stronę zła, ale jednoczęsnie jest to również kompletna opowieść łącząca serię Batman Metal i Batman, Który Się Śmieje z kolejnym wielkim eventem DC jakim jest Death Metal. „Batman, który się śmieje” wprawdzie został uwięziony przez Batmana, lecz wciąż realizuje swój diaboliczny plan podbicia nowej rzeczywistości. Pozycja ta jak i wiele innych komiksów dostępna jest na portalu taniaksiazka.pl

Mroczny świat przyniósł ziemskim bohaterom wiele problemów. Po pokonaniu przez Ligę Sprawiedliwości Mrocznych Rycerzy wszyscy sądzili, że sytuacja została opanowana. Niestety Batman, który się śmieje  przetrwał i opracował nowy plan przejęcia Ziemi. Pierwotne zamiary pokrzyżował mu ziemski Batman, ale nie przewidział on planu awaryjnego. Wróg wykorzystał mroczny metal aby zarazić sześciu ziemskich bohaterów i wyeksponować ich mroczne wnętrze do tego stopnia, aby przejęło nad nimi kontrolę.  Uwięziony w tajnym więzieniu Batman, który się śmieje obserwuje jak kolejni bohaterowie przybierają mroczną formę i realizują plan zmieszczenia Ziemi.

Zarażeni to zbiór historii, w których najważniejszą postacią nadal pozostaje Batman, który się śmieje. Jednak jego działania są raczej zakulisowe. Mimo to realizacja jego makiawelicznego planu idzie w najlepsze. Za scenariusz odpowiadają różni twórcy. Wśród nich jest Joshua Williamson, który kreśli główny wątek opowieści. Całość ma jednak podobne cechy. Opowieści różnych autorów są złożone, wyraziste, brutalne i dynamiczne zarazem.  Historia jest mroczna i przerażająca momentami, choć w stosunku do pierwszego tomu jest tu więcej fantastyki, a także kilka psychologicznych aspektów.

Ilustracje też robią wrażenie, choć na pewno nie są jednorodne. Najbardziej od reszty odstaje historia Skarabeusza rysowana przez Freediego Williamsa II. Jest ona najbardziej mroczna i przerażająca. Wrażenie robią też zawsze te kadry, w których pojawia się Batman, który się śmieje. Z nich wylewa się wręcz szaleństwo, które reprezentują sobą ta postać.

Batman, Który Się Śmieje. Zarażeni to historia ciekawa i intrygująca, a zarazem pozostawiająca po sobie pewien niedosyt, na zaspokojenie którego trzeba będzie trochę poczekać. Mowa oczywiście o evencie Death Metal, który miejmy nadzieje będzie równie przyjemną rozrywką, jak do tej pory wydane historie z serii Metal.

Batman. Który się śmieje. Zarażeni
Cykl: Batman. Który się śmieje (tom 2)
Twórcy: Joshua Williamson, David Marquez, Freddie E. Williams II
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, horror, superbohaterowie
Data wydania: 25 listopada 2020

 

Batman, Który Się Śmieje. Zarażeni jest do kupienia na taniaksiazka.pl

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.