Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Przemysław Piotrowski. Sfora – recenzja

Przemysław Piotrowski pozytywnie zaskoczył swoich czytelników Piętnem, pełnokrwistym kryminałem z elementami thrillera, w którym do życia powołał komisarza Igora Brudnego. Teraz bohater powraca w thrillerze Sfora, gdzie ponownie będzie musiał się zmierzyć mnie tylko z brutalnym mordercą, ale i swoją przeszłością. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Po zakończonym śledztwie i rozwiązaniu sprawy mordercy z Nietkowa, komisarz Igor Brudny wraz ze swoją partnerką wracają do Warszawy. Coś jednak nie daje mu spokoju. Jego złe przeczucia okazują się uzasadnione, gdy po pewnym czasie dostaje informacje z Zielonej Góry, o bestialskim morderstwie zakonnicy. Wtedy jest już pewien, że poprzednie śledztwo otworzyło tylko puszkę pandory i wypuściło na światło dzienne bestię. Potwora karmionego nienawiścią i złem. Brudny włącza się do kolejnego śledztwa i szybko wpada na trop. Śledczy muszą się spieszyć, bu trup ściele się gęsto, a na społeczeństwo pada blady strach.
Kolejna powieść o przygodach Igora Brudnego to kawał mocnej i wciągającej lektury. Autor nie tylko kreśli brutalną i wyrazistą intrygę, ale operuje kontrowersyjnym tematem, który zapoczątkował w Piętnie. Potrafi się z nim zmierzyć i operować tak, aby lektura jego książki była jak najbardziej emocjonująca. Nie brakuje tu również wyrazistych bohaterów, których mogliśmy już doskonale poznać. Mimo to nadal potrafią nas zaskoczyć, szczególnie swoim bezkompromisowym postępowaniem.

Sfora to nie tylko niezła kontynuacja, ale również niesamowity i pełnokrwisty kryminał, który nie pozostawi nikogo obojętnym. Być może lekko przerysowany, ale trzyma w napięciu do ostatnich stron. Mocna i brutala historia przyjmuje formę dobrej i wyrazistej rozrywki, ale również porusza trudne sprawy społeczne. Jest to historia od, której trudno się oderwać i mająca aspiracje to jednego z lepszych kryminałów tego roku na równi z Piętnem.

Sfora
Autor: Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: kryminał, thriller
Data wydania: 12 sierpnia 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU CZARNA OWCA

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.