komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki – recenzja komiksu

Coś Zabija Dzieciaki to kolejna propozycja od wydawnictwa Non Stop Comics, a zarazem początek nowej serii, która na pewno zapewni nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń w mrocznym wydaniu. Autorem scenariusza jest James Tynion IV, który kreśli historię małego miasteczka, w którym w tajemniczych okolicznościach giną dzieciaki. Za chaosem i strachem jaki zapanował w mieście stoją przerażające stworzenia. Nie łatwo będzie je powstrzymać, bowiem najpierw w ogóle trzeba uwieżyć w ich istnienie. 

Gdy sytuacja zaczyna być beznadziejna, w mieście pojawia się ona. Nazywa się Erica Slaughter. Zabija potwory. Niestety wszystko, co robi wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Są one jednak kluczowe, aby zapobiec kolejnym morderstwom. Przeciwnikami bohaterki są czające się w cieniu istoty, które potrafią dostrzec jedynie dzieci. Nikt z dorosłych nie wie co się wyprawia i nie zdaje sobie sprawy z ogromu niebezpieczeństwa. Nie potrafiąc racjonalnie wyjaśnieniach tych zdarzeń, chwytają się każdego możliwego rozwiązania. W tym czasie dochodzi do konfrontacji młodej pogromczyni z potworem.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z klasycznym slasherem. Twórcy szybko wyprowadzają nas jednak z błędu. Oczywiście krwi tu nie zabraknie. Nie jest to jednak typowa rozwałka z hektolitrami krwi bryzgającymi na prawo i lewo. Historia ta bardziej przypomina thriller psychologiczny rodem wyjęty z uniwersum Stranger Things. Opowieść jest intrygująca, nie nudzi, a twórcy skupiają się tylko na jej najważniejszych aspektach. Dochodząc do finału, nie możemy doczekać się ciągu dalszego.
Grafika jest bardzo przyjemna dla oka, a kolory idealnie oddają klimat aktualnych wydarzeń. Linie są ostre, gdy jest to konieczne, szczególnie w scenach walki z potworem, ale rozmyte w innych miejscach. Dell’edera kontroluje w ten sposób sceny i sposób, w jaki są postrzegane przez czytelnika. Wyeksponowany jest mroczny klimat tej historii, a barwy, które stosuje Muerto tylko intensyfikują i potęgują zagrożenie.

Tom pierwszy nowej serii to intrygujący horror, którego fabuła stanowi idealne wprowadzenie do dłuższej historii. Świat przedstawiony jest mroczny i przerażający. Pytanie tylko czy odważysz się do niego wkroczyć, aby stanąć oko w oko z potworem, który wyczuwa twój strach? Jeżeli tak, to poznasz tajemnice, o których nie śniło ci się w najmroczniejszych koszmarach.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 1)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror
Data wydania: 15 lipca 2020

https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.