Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Lisa Gardner. Szukaj Mnie – recenzja

Szukaj Mnie to kolejna, dziewiąta, odsłona przygód nieustępliwej policjantki D.D. Warren. Seria, która ukazuje się w Polsce już od dłuższego czasu nakładem wydawnictwa Sonia Draga pełna jest zwrotów akcji i trzymającej w napięciu fabuły. Tym razem nie jest inaczej. Śledztwo prowadzone przez Warren, której pomaga Flora Dane, kieruje ich w stronę mrocznych rodzinnych sekretów i dylematów przed którymi będą musiały stanąć bohaterki.

Fabuła związana jest ze śledztwem w sprawie śmierci pewnej rodziny. W pewnym domu odnaleziono zwłoki czterech osób. Wielokrotne morderstwo, przed którym stają stróże prawa jest przerażające i niepokojące. Niepokój wzbudza fakt, że wśród zwłok nie było szesnastoletniej córki zamordowanych. W głowach policjantek rodzą się różne pytania. Czy Roxana została porwana i grozi jej niebezpieczeństwo? A może też jest martwa? Muszą się też zmierzyć z pytaniem, czy ona sama nie brała udziału w tym morderstwie. Więcej jest tu wątpliwości niż jasności. Sprawiedliwość jest jednak nieunikniona.

Wątek kryminalny jest tu bardzo mocno zarysowany i to on jak we wszystkich innych częściach jest najważniejszy i napędza fabułę. Pojawiają się tu jednak pomniejsze wątki, jak choćby ukazanie relacji rodzinnych. Przeszłość i jej tajemnice też mają ogromne znaczenie dla prowadzonej historii. W tle przewijają się: alkoholizm, młodociane gangi i przemoc wśród małoletnich. Nie brakuje również ukazania różnic w poglądach obu policjantek, dotyczących prowadzonego śledztwa. Szczególne znaczenie ma tu przeszłości Flory, która patrzy na śledztwo, w którym bierze udział przez pryzmat swojej tragicznej przeszłości.

Szukaj Mnie to historia kryminalna przepełniona mnóstwem emocji. Relacje rodzinne, które są niejako jej podwaliną, nakręcają fabułę i zmuszają bohaterki do podejmowania trudnych decyzji. Stawiają je przed trudnym dylematem, a nawet do pewnego stopnia podzielą je w sprawie kierunku prowadzonego śledztwa. Powieść trzyma w napięciu do ostatnich stron i pełna jest serii tajemnic i zagadek, przed rozwiązaniem których stają nie tylko bohaterki, ale i czytelnicy. Dobra zabawa gwarantowana.

Szukaj Mnie
Autorka: Lisa Gardner
Cykl: D.D. Warren
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: kryminał, thriller
Data wydania: 25 marca 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.