KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź „Daemon” Łukasz Śmigiel

17 stycznia nakładem Wydawnictwa Oficynka ukaże się „Daemon” – zbiór opowiadań Łukasza Śmigla, autora powieści i opowiadań, nominowanego do Nagrody Warto, którego teksty prozatorskie i publicystyczne ukazywały się m.in. w Esensji, Nowej Fantastyce, Przekroju czy kultowej Magii i Miecz.

Tym razem Śmigiel zaprasza czytelnika na spotkanie z mrocznymi historiami, na które składa się czternaście tekstów – zarówno premierowych, jak i tych starszych, nie wznawianych od lat, teraz odrestaurowanych i ponownie zredagowanych.

„Daemon” to pierwszy z trzech tomów opowiadań zebranych Łukasza Śmigla, które Wydawnictwo Oficynka przygotowuje w serii dopracowanej graficznie i edytorsko.

Skłócone małżeństwo poszukuje w amazońskiej dżungli tajemniczego ptaka. Ziemię najeżdżają pancerne pingwiny. Żołnierzy na froncie I wojny światowej ratuje święty od poległych. Samobójca wdaje się w romans ze śmiercią.

Trzy zbiory opowiadań jak trzy sezony ulubionego serialu. Mnogość pomysłów i konwencji, miks literackich gatunków oraz wiele odwołań do kultury popularnej. Horror miesza się tutaj z science fiction, urban fantasy przenika z thrillerem, a postapo z weird fiction.

mecha1 Administrator