Katarzyna Enerlich „Prowincja pełna marzeń i gwiazd”

Prowincja pełna marzeń i gwiazd to połączenie dwóch pierwszych tomów z serii popularnych powieści obyczajowych Katarzyny Enerlich. Dziennikarka i pisarka zabiera czytelników w sentymentlną podróż na polską prowincję, za sprawą niezwykle plastycznych opisów oddając charakterystyczną jedynie dla tego zakątka kraju atmosferę Mazur.

Enerlich, będąc wyjątkowo dobrą obserwatorką ludzkich charakterów, kreśli autentyczne, obdarzone bagażem przeszłości postaci. Dziennikarka Ludmiła ma swoje małe i duże codzienne troski, do których należą trudne starcia z nowym, wyjątkowo nieprzyjemnym szefem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się meżczyzna – Niemiec imieniem Martin, który poszukuje w Mrągowie śladów rodzinnych korzeni. Tak zaczyna się podróż do przeszłości, fascynująco opowiedziana historia Prus Wschodnich i nieszczęśliwych polsko-niemieckich relacji.
Obie te sfery udaje się autorce ciekawie połączyć, z jednej strony opowiadając o prozie życia codziennego, z drugiej – wplatającą ją w szerszy historyczno-społeczny kontekst. Rezultatem jest klimatyczna opowieść o miłości, stracie i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ozdobą nowego wydania są także stare pocztówki i fotografie przywołujące atmosferę Mrągowa i okolic. To pozycja dla wielbicieli spokojnej, klimatycznej prozy obyczajowej. 

Prowincja pełna marzeń i gwiazd
Autor: Katarzyna Enerlich
Gatunek: Literatura współczesna
Wydawnictwo: MG
Data premiery: 31 października 2018

 

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu MG:

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona.