Aleksandra Kardaś. Książka o Wodzie – recenzja

Książka o Wodzie autorstwa Aleksandry Kardaś, doktora nauk fizycznych, to specyficzna publikacja poruszająca i być może zawierająca w sobie wszelkie informacje, jakie powinniśmy wiedzieć o wodzie. Jako fizyczka, autorka nie zamyka się jednak w stricte fizycznych zagadnieniach, choć ten punk widzenia jest najmocniej zaakcentowany. W efekcie powstała książka, która zawiera nie tylko encyklopedyczną wiedzę, ale stanowi swojego rodzaju przewodnik po zjawiskach i faktach dotyczących wody.

Autorka zaczyna od wprowadzenia i przedstawienia wody jako związku chemicznego. Opisuje jego właściwości i stany. Następnie przechodzi do jej roli w przyrodzie. Przedstawia zależności życia na Ziemi od tego związku chemicznego. Opisuje rolę i znaczenie oceanów, atmosfery lodu i lądolodu. Nie zabrakło tu również opisów zależności wody i techniki, w którym to rozdziale autorka skupia się na wykorzystaniu wody w różnych stanach fizycznych w rozwoju przemysłu, gospodarki i technologii. Od czasów staroegipskich po współczesne jej wykorzystanie.

Książka o Wodzie to przystępna i na swój sposób fascynująca publikacja, która mimo swojego naukowego charakteru jest napisana lekkim i przyswajalnym językiem. Dzięki temu pozwala łatwo zrozumieć istotę i znaczenie wody nie tylko dla nas, ludzi, ale dla zwierząt, klimatu, przemysłu i nauki. Wciąga lekkim stylem i zachęca treścią.

Książka o Wodzie
Autorka: Aleksandra E. Kardaś
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Gatunek: literatura popularnonaukowa
Data wydania: 13 marca 2019

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu MG:

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.