Nick Redfern. Tajemna Historia Świata – recenzja

Mówi się, że historia pisana jest przez zwycięzców. Ile w tym prawdy? A może to ci najpotężniejsi kreują historię i wiele wydarzeń ukazywanych jest dla szerokiej opinii publicznej według ich uznania? Być może tego nigdy się nie dowiemy. Jednak od zarania dziejów po świecie krążą różne teorie spiskowe usiłujące dowieść, że oficjalna prawda to zwyczajna fikcja. Wszystkie alternatywne wersje wydarzeń rzetelnie dokumentuje Nick Redfern, w swoje książce Tajemna Historia Świata, która niedawno ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

To prawdziwe kompendium wiedzy o wszelakich tajemnych historiach. Zaczynając od wydarzeń biblijnych, a kończąc na współczesnych teoriach. Autor ukazuje, czym mogła być Arka Przymierza i jaki związek ma Dziesięć Przykazań z kontaktami z obcymi oraz czym tak naprawdę były plagi egipskie. Porusza wątek Atlantydy oraz komentuje legendy Indian amerykańskich.

Wiele miejsca poświęca odwiedzinom UFO i ich starożytnym wizytom na Ziemi. Śmiało z tego rozdziału można wnioskować, że cała nasza współczesna cywilizacja zbudowana została dzięki kosmicznej ingerencji istot postawionych wyżej od nas. I nie są to w wielu przypadkach teorie totalnie wyssane z palca, a na ich poparcie ich zwolennicy mają mnóstwo dowodów. Oczywiście ich interpretacja nie jest jednoznaczna, a w wielu przypadkach mocno naciągana. Jednak nie można powiedzieć, że niemożliwa.
Drugi rozdział poświęcony jest najpopularniejszym teoriom spiskowym. W tym przypadku też często pojawia się wątek UFO. Roswell, strefa 51, kręgi w zbożu, to tylko kilka przykładów. Poza tym opisane są zamachy na znanych ludzi: Johna Kennedy’ego, Martina Luthera Kinga, Johna Lennona. Nie mogłoby się również obyć bez teorii na temat ataku Pearl Harbor czy World Trade Center.

Atak na WTC rozpoczyna trzeci rozdział, czyli budowanie nowego światowego ładu. Temat w ostatnim czasie również bardzo popularny. Związane z tym są również atak na Pentagon i lot 93, co bezpośrednio sprowadza się do Patriot Act, czyli kontroli społeczeństwa w stylu Orwella. Autor kończy zaś historią Snowdena i tajemnicą znikającego Boeinga.

Tajemna Historia Świata to przede wszystkim olbrzymia dawka fascynujących historii. Autor bardzo sprawnie opisuje różne teorie, nie komplikując ich zbyt mocno. Nie wyraża żadnych sądów na ich temat, ale zwyczajnie prezentuje różne punkty widzenia. Książka dzięki temu wciąga od pierwszych stron, raz grając na emocjach, innym razem wywołując uśmiech na twarzy.

ZOBACZ TEŻ RECENZJĘ „TRIUMFU CIEMNOŚCI” O TEORIACH SPISKOWYCH

Tajemna Historia Świata. Teorie Spiskowe od starożytnych wizyt obcych po nowy ład światowy
Autor: Nick Redfern
Tłumaczenie: Radosław Kot
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Gatunek: literatura popularnonaukowa, teorie spiskowe, historia
Data wydania: luty 2019

 

Za materiał do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Rebis

 

http://www.rebis.com.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.