KsiążkiKsiążki nowości

Wydawnictwo Vesper prezentuje: „Inkub”

Dotychczas Wydawnictwo Vesper publikowało przede wszystkim klasyczną literaturę grozy: Poego, Lovecrafta, Grabińskiego… Wyjątkiem były Ostatnie dni Jacka Sparksa Jasona Arnoppa – który poszerzył kolekcję o horror współczesny. W 2019 roku do Arnoppa dołączy Polak – Artur Urbanowicz. Postać w rodzimym światku miłośników literatury grozy bynajmniej nie anonimowa. Posiada w swoim dorobku dwie bardzo dobrze przyjęte zarówno przez czytelników jak i krytyków powieści: „Gałęziste” i „Grzesznik”.

Urbanowicz napisał powieść, która może odświeżyć niezbyt doceniany w Polsce gatunek literacki jakim jest powieść grozy (co swoją drogą zakrawa na paradoks, zważywszy na popularność książek Kinga czy Mastertona). „Inkub” nie przytłacza wysublimowanymi literackimi zabiegami, powieść czyta się lekko, jest trzymającą w napięciu (nomen omen) czystej krwi rozrywką, pełną zwrotów akcji, z unikającym banału zakończeniem. Wydaje się, że nareszcie mamy dobry polski horror, który dzięki mariażowi z powieścią kryminalną może trafić w gusta osób, które dotychczas nie sięgały po grozę – przekonuje Wydawca.

„Inkub” udanie łączy w sobie dwa literackie gatunki: horror i kryminał. Rzecz dzieje się współcześnie, na Suwalszczyźnie, w niewielkiej wiosce w której doszło do tajemniczej śmierci starszego małżeństwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi młody policjant. Wraz z postępami dochodzenia odkrywamy mroczną przeszłość wioski, w której w latach 70. XX wieku doszło do serii dramatycznych, niewyjaśnionych wydarzeń. Wydarzeń które trudno zracjonalizować. Wydarzeń które łączy postać niezwykłej kobiety. Niektórzy mówią, że była to czarownica…

Premierę książki wstępnie zaplanowano na 3 kwietnia.

mecha1 Administrator