Kryminalne Spotkania Literackie 28 stycznia – 3 lutego

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

31 stycznia – GDAŃSK – Spotkanie z Katarzyną Gacek

W czwartek o godz. 19 w Bibliotece Oliwskiej w Gdańsku (ul. Jacka Rybińskiego 9) odbędzie się spotkanie z Katarzyną Gacek wokół książki „W jak morderstwo”.

W jak morderstwo” – Magda, klasyczna kura domowa, pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak, że nie do końca obce – ofiara miała na szyi wisiorek, który należał do zaginionej przed laty przyjaciółki Magdy, Weroniki. Podczas gdy policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, Magda postanawia zbadać, co łączyło zamordowaną w parku kobietę z jej przyjaciółką. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości, wpada na trop mordercy, któremu sama będzie musiała stawić czoło. Jednocześnie próbuje jakoś ogarnąć swoje życie prywatne, co bywa czasami dużo trudniejsze niż polowanie na mordercę.
31 stycznia – KRAKÓW – Spotkanie z Martą Matyszczak

Krakowski Czwartek Kryminalny zaprasza do Arteteki przy ul. Rajskiej 12 na spotkanie z Martą Matyszczak, autorką kryminałów z przymrużeniem oka.

Czy można napisać wesoły kryminał? Czy pies może być detektywem jedynie w książce dla dzieci? Czy recenzowanie kryminałów to praca marzeń? Na te, oraz wiele innych pytań odpowiedzi udzieli nam Marta Matyszczak, autorka serii „Kryminał pod psem” – kryminałów z przymrużeniem oka, z detektywem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych – a także redaktorka portalu Kawiarenka Kryminalna.

1 lutego – POZNAŃ – Spotkanie z Edwardem Pasewiczem

1 lutego o godz. 17.30 w Dragon Social Club (ul. Zamkowa 3) odbędzie się spotkanie z Edwardem Pasewiczem i premiera książki „Śmierć w darkroomie”.

Po zakazanym poznańskim Marszu Równości w 2005 roku zamordowany zostaje jeden z jego uczestników. Po umorzeniu śledztwa brat ofiary wraca do rodzinnego miasta, by znaleźć odpowiedz na od dawna zadawane sobie pytania… Wieloperspektywiczna narracja wprowadza czytelnika w tajemniczy i złożony świat. Mroczny niczym tytułowy dark zapraszają na krakowską premierę nowego, poszerzonego wydania kontrowersyjnej powieści Edwarda Pasewicza „Śmierć w darkroomie”, głośnego prozatorskiego debiutu wielokrotnie nagradzanego poety.

2 lutego – TORUŃ – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

Przy okazji premiery najnowszej powieści Katarzyny Puzyńskiej Rodzanice, autorkę spotkamy w toruńskim Empiku (Wielkie Gabary 18).

„Rodzanice” (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

mecha1 Administrator