Premiery listopada w Sonia Draga

Wydawnictwo Sonia Draga zaprezentowało program swoich listopadowych premier literackich. Będzie w czym przebierać:

7 listopada:

Jan Stocklassa – Archiwum Stiega Larssona

Dziesięć lat po śmierci Stiega Larssona po raz pierwszy otworzono jego prywatne archiwa, w których zgromadził m.in. zapomniane materiały związane z jego pracą w magazynie „Expo”. Wyłączny dostęp do archiwum zyskał reporter Jan Stocklassa. W dwudziestu kartonowych pudłach odkrył nieznany życiowy projekt Stiega Larssona: śledztwo dziennikarskie dotyczące śmierci premiera Szwecji Olofa Palmego. Okoliczności zabójstwa kontrowersyjnego polityka do dziś nie zostały wyjaśnione.

 

Adam Cioczek – Zamieć

Zamieć odsłania losy trzech osób, które nagle przepadają bez śladu. Łączy je wspólna nić. Pełna emocji.

14 listopada:

Paul Beatty – Białoczarny

Poruszająca, sprawna satyra na kwestie rasowe, a także opowieść o dorastającym Gunnarze Kaufmanie, współczesnym Afroamerykaninie, który nie jest ani trochę typowy.

Chichot i łzy już się nie wykluczają wzajemnie, gdy Beatty uzbrojony w pióro uwalnia czczą gadaninę z każdego samochwalczego ruchu, postaci, religii, instytucji czy sekty, od afrocentryzmu i białego politycznie poprawnego liberalizmu po akademików i sportowców.
The San Francisco Review

Jocelyne Saucier – Ptaki padały deszczem

Niezwykła historia trzech zakochanych w wolności istot, które zawarły pakt ze śmiercią.

Sandrone Dazieri – Zabić ojca

Rzym: na peryferiach miasta policja znajduje zwłoki kobiety z odciętą głową. Jej sześcioletni syn zniknął. Do akcji wkracza policjantka przebywająca na urlopie zdrowotnym, a pomaga jej Dante – „mężczyzna z silosu”, oryginał opętany manią prześladowczą, ale obdarzony niespotykaną zdolnością dedukcji. Jest ekspertem w sprawach porwań i wykorzystywania nieletnich. Nie bez przyczyny…

Daniel Cole – Przynęta

Detektyw Emily Baxter wciąż nie może dojść do siebie po poprzednim śledztwie i po zniknięciu swojego przyjaciela Williama „Wolfa” Fawkesa. Pomimo oporów przed angażowaniem się w kolejną makabryczną sprawę zostaje wysłana do Nowego Jorku. Tam ogląda zdjęcia z miejsca zbrodni – wiszące nad jezdnią mostu Brooklińskiego wygięte w nienaturalnej pozie ciało mężczyzny, na którego piersi sprawca wyciął słowo „Przynęta”.

Daniel Cole – Szmaciana lalka

Policja znajduje makabryczne zwłoki – zawieszoną pod sufitem ludzką kukiełkę zszytą z ciał sześciu ofiar.

Bernard Werber – Szósty sen

Wyobraźcie sobie, że podczas najgłębszego snu cofacie się w przeszłość i spotykacie osobę, którą byliście dwadzieścia lat wcześniej…

Zawsze przy tobie

Gdy Marianne Glass ginie, spadając z dachu swojego domu, wszyscy postrzegają jej śmierć jako wypadek. Ale czy była nim na pewno?

Dan Brown – Początek

Robert Langdon przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy

21 listopada:

Marco Rossari – Sto żywotów

Paryska bohema, weimarski Berlin, faszystowska Italia i włoski komunizm okraszone ironią i humorem.

Hwang Sok-Yong – Znajomy świat

Potężna refleksja nad kapitalizmem znakomitego koreańskiego pisarza. Obraz społeczeństwa u progu zawrotnych zmian ekonomicznych i społecznych.

Kobieta na krawędzi

Historia Pani Bovary we współczesnej, szwajcarskiej odsłonie. Przykuwający uwagę, wyrafinowany portret kryzysu małżeńskiego. Anna Karenina naszych czasów.

Emma Cline – Dziewczyny. W objęciach sekty

Historia inspirowana życiem charyzmatycznego przywódcy sekty, Charlesa Mansona. Książka, która przenosi do burzliwej Kalifornii końca lat 60. XX wieku.

Thomas Harris – Czerwony smok

Seryjny morderca w czasie pełni zabija całe rodziny w ich własnych domach. Napastnikowi nadano pseudonim „Zębowa Wróżka”.

Elsebeth Egholm – Szkody w ludziach

Zostaje znalezione nagie ciało kobiety, u której wykonano niedawno cesarskie cięcie. Kim była? I co stało się z dzieckiem?

Kultury smaków

Przepisy pochodzące z wielu grup etnicznych, które przyczyniły się do powstania amerykańskiej kultury jedzenia.

28 listopada:

James Ellroy – Sześć tysięcy gotówką

Druga część trylogii obnażającej mroczne oblicze USA lat 60. Zaledwie kilka godzin po zamachu na Johna F. Kennedy’ego w Dallas spotyka się trzech mężczyzn. Mają posprzątać bałagan po zamachu.

Gonzalo Giner – Okna niebios

Znakomita powieść przygodowa i porywająca podróż w głąb średniowiecznej Europy.