hotKsiążkiKsiążki nowościpatronat

„Przebudzeni bogowie” – premiera drugiego tomu przeboju Sylvaina Neuvela

Wydawnictwo Akurat prezentuje powieść Sylvaina NeuvelaPrzebudzeni bogowie, stanowiącą kontynuację młodzieżowego hitu Śpiący giganci o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją. Mechaniczna Kulturacja z dumą patronuje tej pozycji.

Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu, ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych.

Badający sprawę naukowcy na czele z Rose, która przed wielu laty jako dziecko przypadkiem natrafiła na gigantyczną metalową dłoń, oraz współpracownicy z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddawać. Mają szansę powstrzymać inwazję, jeśli uda im się rozszyfrować ostatni sekret zaawansowanej technologii obcych. Wiedza jest bowiem najpotężniejszą bronią, jaką dzierży człowiek w tej decydujący batalii o władzę nad Ziemią… a może nawet nad gwiazdami.

Tytuł oryginału: Waking gods
Tłumaczenie: Radosław Madejski
Wydanie: 1
Data wydania: 30.05.2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
Format: 13.0 x 20.5 cm
Cena katalogowa: 44,90 PLN
ISBN: 978-83-287-0867-9
Autor: Sylvain Neuvel

 

 

Dynamiczne sceny walk robotów przeplatają się z rozważaniami naukowymi i filozoficznymi, od których może się zakręcić w głowie. Wielbicielom fantastyki przypadną do gustu niespodziewane zwroty akcji i zaskakujący finał tej powieści.
Booklist

Literacka podróż w świat czystej iluzji, w którym ludzkość walczy z gigantycznymi robotami o przetrwanie. Jednym słowem: fascynująca.
Kirkus Reviews

Eskapistyczna frajda w czystej postaci.
Shelf Awareness

Prawa do zekranizowania „Śpiących gigantów” zostały kupione przez studio filmowe Sony. Scenariuszem zajmuje się David Koepp, twórca scenariuszy do najbardziej spektakularnych hollywodzkich produkcji takich jak „Jurassic Park”, „Spider-Man” czy „Mission Impossible”.

Sylvain Neuvel – studiował lingwistykę na Uniwersytecie w Montrealu, uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Chicago. W sferze jego zainteresowań leżą zagadnienia związane z językoznawstwem – słowotwórstwo, morfologia słowa, zagadnienia leksykalne, semantyka. Zawodowo zajmuje się inżynierią i językiem oprogramowania. Jest licencjonowanym tłumaczem. Wydana w 2016 r. książka „Śpiący giganci” to jego debiut literacki.

mecha1 Administrator