filmnews film

Box Office USA: Avengers rządzi ale notuje spadek

Po raz kolejny w amerykańskim box office nie było mocnych na Wojnę bez granic. Widowisko Marvela notuje kolejny zastrzyk gotówki, w weekend zarabiając 61,8 milionów dolarów. I choć to w dalszym ciągu fantastyczny wynik, to specjaliści rynku sugerują że w ostatecznym rozrachunku film braci Russo może nie wyprzedzić nawet bratniej produkcji – Czarnej Pantery. Wszystko za sprawą drugiego Deadpoola, który wkroczy do kin już za kilka dni i prawdopodobnie zostawi konkurencję w tyle – co dla Avengers może oznaczać utratę widzów.

Drugie miejsce w weekendowym box office zajęła premiera od Warner Bros – Life of the Party z wynikiem 18,5 mln $. Komedia z Melissą McCarthy sprzedała się gorzej niż oczekiwali twórcy. Tymczasem 16,5 mln $ zarobił film Breaking In (kosztujący zaledwie 6 mln, można więc już mówić o sukcesie).

Kolejne miejsca w box office USA: 4. I że cię nie opuszczę – 10,1 mln $; 5. Ciche miejsce – 6,4 mln $; 6. Jestem taka piękna – 3,7 mln $; 7. Rampage: Dzika furia – 3,4 mln $; 8. Tully – 2,2 mln $; 9. Czarna Pantera – 1,9 mln $; 10. RBG – 1,2 mln $.
mecha1 Administrator