filmnews film

Trwa nabór filmów do 4 edycji Splat!FilmFest

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 4 edycji międzynarodowego festiwalu kina grozy i kina gatunkowego Splat!FilmFest. Impreza odbędzie się w dniach 26 listopada – 2 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie oraz pierwszy raz także w kultowej warszawskiej Kinotece w dn. 6 – 9 grudnia.

– SFF to największy festiwal kina gatunkowego i kina grozy w Polsce. Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej – opowiada Dyrektor Festiwalu, Monika Stolat.

Organizatorzy zachęcają młodych filmowców do zgłaszania swoich filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych do udziału w Festiwalu.

Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczamy możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Filmy można zgłaszać za pośrednictwem portalu FilmFreeway.com do 20 sierpnia 2018.

mecha1 Administrator