Redakcja Mechaniczna Kulturacja

REDAKCJA:

DAMIAN DRABIK – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury. Literacko na co dzień współpracuje z Dziennikiem Wschodnim (redaktor), Qfantem (recenzent) oraz portalem Paradoks (recenzent). Przedtem publikował recenzje m.in. w Creatio Fantastica i Gildii Filmu. Ma na swoim koncie także publikacje prozatorskie: „Wydarzenia radomskie” („Nowa Fantastyka” 6/2012); „Plama” („Qfant” nr 19/2013). Jego recenzja „Kwiatu wiśni i czerwonej fasoli” została wybrana najlepszą recenzją 2016 według Organizacji Blogów Filmowych.

KONTAKT: damian.drabik@wp.pl

 

TOMASZ DRABIK  – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane. Jego recenzja „Sicario” znalazła się w piątce najlepszych recenzji filmowych 2015 roku według Organizacji Blogów Filmowych.

 

 

OLA DURJASZ – RECENZENTKA

O MNIE: Jako mól książkowy czyta dosłownie wszystko co wpadnie w jej dłonie, zaś nieco wybredny gust literacki sprawia, iż nie waha się wprost napisać co sądzi o konkretnej pozycji. Chociaż zazwyczaj sięga po sensacje i kryminały, żywi uzasadniony sentyment do Stephena Kinga oraz J. K. Rowling.

 

KONTAKT: ola.durjasz12@gmail.com

 

KRZYSZTOF STRZELECKI – RECENZENT

O MNIE: Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona. 

KONTAKT: k.strzelecki88@gmail.com

 

 

PAWEŁ BIEGAJSKI – RECENZENT

O MNIE: Nałogowy kinomaniak i książkocholik. Plotka głosi, że przeczytał „Rozmowę w Katedrze” i „Braci Karamazow” w przedszkolu i to w oryginale. Nieuleczalny miłośnik poetyki kina Lava Diaza, społecznych obrazów Yasujiro Ozu i dyskretnego uroku Bunuela. Naiwnie wierzy, że wśród nowości wydawniczych odkryje nowy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Twórca bloga Melancholia Codzienności. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu nauczyciel. Częściej można go spotkać w koszulce Arsenalu Londyn niż w garniturze.

KONTAKT: melancholiacodziennosci@gmail.com

WWW: http://melancholiacodziennosci.blogspot.com/