Redakcja Mechaniczna Kulturacja

REDAKCJA:

DAMIAN DRABIK – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury. Publikował recenzje m.in. w Creatio Fantastica, QFancie, Paradoksie i Gildii Filmu. Ma na swoim koncie także publikacje prozatorskie: „Wydarzenia radomskie” („Nowa Fantastyka” 6/2012); „Plama” („Qfant” nr 19/2013). Jego recenzja „Kwiatu wiśni i czerwonej fasoli” została wybrana najlepszą recenzją 2016 według Organizacji Blogów Filmowych.

KONTAKT: damian.drabik@wp.pl

 

TOMASZ DRABIK  – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane. Jego recenzja „Sicario” znalazła się w piątce najlepszych recenzji filmowych 2015 roku według Organizacji Blogów Filmowych.

 

 

OLA DURJASZ – RECENZENTKA

O MNIE: Jako mól książkowy czyta dosłownie wszystko co wpadnie w jej dłonie, zaś nieco wybredny gust literacki sprawia, iż nie waha się wprost napisać co sądzi o konkretnej pozycji. Chociaż zazwyczaj sięga po sensacje i kryminały, żywi uzasadniony sentyment do Stephena Kinga oraz J. K. Rowling.

 

KONTAKT: ola.durjasz12@gmail.com

 

KRZYSZTOF STRZELECKI – RECENZENT

O MNIE: Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona. 

KONTAKT: k.strzelecki88@gmail.com

 

 

PAWEŁ BIEGAJSKI – RECENZENT

O MNIE: Nałogowy kinomaniak i książkocholik. Plotka głosi, że przeczytał „Rozmowę w Katedrze” i „Braci Karamazow” w przedszkolu i to w oryginale. Nieuleczalny miłośnik poetyki kina Lava Diaza, społecznych obrazów Yasujiro Ozu i dyskretnego uroku Bunuela. Naiwnie wierzy, że wśród nowości wydawniczych odkryje nowy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Twórca bloga Melancholia Codzienności. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu nauczyciel. Częściej można go spotkać w koszulce Arsenalu Londyn niż w garniturze.

KONTAKT: melancholiacodziennosci@gmail.com

WWW: http://melancholiacodziennosci.blogspot.com/

 

KRZYSZTOF BORZĘCKI – RECENZENT

O MNIE: Bloger książkowy działający w sieci jako Czytalski, wychowany na książkach Alfreda Szklarskiego, Zbigniewa Nienackiego, serii o Trzech Detektywach i komiksach ze Spider-Manem. Obecnie specjalizujący się w klimatach kryminalnych, sensacyjnych i militarnych. Z pierwszego wykształcenia ekonomista, z drugiego informatyk.

KONTAKT: czytalski.pl@gmail.com

WWW: http://www.czytalski.eu

 

MONIKA SALAMUCHA – RECENZENTKA

O MNIE: W Prima Aprilis 2018 roku postanowiła, że zakłada bloga książkowego, czym zaskoczyła samą siebie. Z wykształcenia filolog angielski, więc nawet na studiach otaczała się literaturą. Z całego serca kocha różnorodną fantastykę, ale nie pogardzi też dobrym romansem, czy kryminałem. Jej hobby, poza czytaniem, to gry komputerowe i planszowe oraz grafika komputerowa, którą para się amatorsko.

KONTAKT: biblioteka.moniki@gmail.com

WWW: https://biblioteczka-moniki.blogspot.com/

 

AGNIESZKA SATŁAWA – RECENZENTKA 

O MNIE: Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. Ma alergię na horrory.

KONTAKT: a.satlawa@op.pl 

 

JULIA DRABIK – RECENZENTKA

O MNIE: Ma 12 lat i uczęszcza do szkoły podstawowej. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Uwielbia twórczość Andrzeja Maleszki i Lucy Mount Montgomery. Kocha zwierzęta, w szczególności swoją świnkę Rudzię.

 

 

MIRA FECKO – RECENZENTKA

O MNIE: Trudno spotkać bardziej zakręconą jednostkę. Studiuje prawo i kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się problematyką społeczeństw wielokulturowych oraz tematyką z pogranicza prawa i moralności. Kręci ją sztuczna inteligencja i pewnie to jeden z powodów, dla których tak bardzo lubi literaturę oraz kino fantastyczne.

Z filmem związana od dziecka, zrealizowała kilka autorskich projektów filmowych i z uwagą śledzi wszelkie nowości kinowe. Z pasją uczy się języków obcych, licząc że zostanie poliglotą. W wolnych chwilach tańczy salsę, komponuje, podróżuje, uprawia grafomanię i fotografuje, a swoją działalność uwiecznia na forach internetowych.

Zdjęcia publikuje na: https://m.facebook.com/fotobymira/

A gryzmoły na stronie: https://kuriercodzienny.photo.blog/

KONTAKT: mira.fecko@gmail.com

 

JAKUB ŁASZKIEWICZ

O MNIE: Rocznik 2001. Fan Kultu i Jacka Kaczmarskiego. Autor dwóch powieści dla młodzieży: „Kalesony Sokratesa” oraz „Wszystkie dziewczyny Wertera”. Wielki miłośnik kina, w szczególności dzieł Stanleya Kubricka i Ingmara Bergmana. Stand-uper.