Premiery listopada w Sonia Draga
Wydawnictwo Sonia Draga zaprezentowało program swoich listopadowych premier literackich. Będzie w czym przebierać:
7 listopada:
Jan Stocklassa – Archiwum Stiega Larssona
Dziesięć lat po śmierci Stiega Larssona po raz pierwszy otworzono jego prywatne archiwa, w których zgromadził m.in. zapomniane materiały związane z jego pracą w magazynie „Expo”. Wyłączny dostęp do archiwum zyskał reporter Jan Stocklassa. W dwudziestu kartonowych pudłach odkrył nieznany życiowy projekt Stiega Larssona: śledztwo dziennikarskie dotyczące śmierci premiera Szwecji Olofa Palmego. Okoliczności zabójstwa kontrowersyjnego polityka do dziś nie zostały wyjaśnione.
Adam Cioczek – Zamieć
Zamieć odsłania losy trzech osób, które nagle przepadają bez śladu. Łączy je wspólna nić. Pełna emocji.
14 listopada:
Paul Beatty – Białoczarny
Poruszająca, sprawna satyra na kwestie rasowe, a także opowieść o dorastającym Gunnarze Kaufmanie, współczesnym Afroamerykaninie, który nie jest ani trochę typowy.
Chichot i łzy już się nie wykluczają wzajemnie, gdy Beatty uzbrojony w pióro uwalnia czczą gadaninę z każdego samochwalczego ruchu, postaci, religii, instytucji czy sekty, od afrocentryzmu i białego politycznie poprawnego liberalizmu po akademików i sportowców.
The San Francisco Review
Jocelyne Saucier – Ptaki padały deszczem
Niezwykła historia trzech zakochanych w wolności istot, które zawarły pakt ze śmiercią.
Sandrone Dazieri – Zabić ojca
Rzym: na peryferiach miasta policja znajduje zwłoki kobiety z odciętą głową. Jej sześcioletni syn zniknął. Do akcji wkracza policjantka przebywająca na urlopie zdrowotnym, a pomaga jej Dante – „mężczyzna z silosu”, oryginał opętany manią prześladowczą, ale obdarzony niespotykaną zdolnością dedukcji. Jest ekspertem w sprawach porwań i wykorzystywania nieletnich. Nie bez przyczyny…
Daniel Cole – Przynęta
Detektyw Emily Baxter wciąż nie może dojść do siebie po poprzednim śledztwie i po zniknięciu swojego przyjaciela Williama „Wolfa” Fawkesa. Pomimo oporów przed angażowaniem się w kolejną makabryczną sprawę zostaje wysłana do Nowego Jorku. Tam ogląda zdjęcia z miejsca zbrodni – wiszące nad jezdnią mostu Brooklińskiego wygięte w nienaturalnej pozie ciało mężczyzny, na którego piersi sprawca wyciął słowo „Przynęta”.
Daniel Cole – Szmaciana lalka
Policja znajduje makabryczne zwłoki – zawieszoną pod sufitem ludzką kukiełkę zszytą z ciał sześciu ofiar.
Bernard Werber – Szósty sen
Wyobraźcie sobie, że podczas najgłębszego snu cofacie się w przeszłość i spotykacie osobę, którą byliście dwadzieścia lat wcześniej…
Zawsze przy tobie
Gdy Marianne Glass ginie, spadając z dachu swojego domu, wszyscy postrzegają jej śmierć jako wypadek. Ale czy była nim na pewno?
Dan Brown – Początek
Robert Langdon przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy
21 listopada:
Marco Rossari – Sto żywotów
Paryska bohema, weimarski Berlin, faszystowska Italia i włoski komunizm okraszone ironią i humorem.
Hwang Sok-Yong – Znajomy świat
Potężna refleksja nad kapitalizmem znakomitego koreańskiego pisarza. Obraz społeczeństwa u progu zawrotnych zmian ekonomicznych i społecznych.
Kobieta na krawędzi
Historia Pani Bovary we współczesnej, szwajcarskiej odsłonie. Przykuwający uwagę, wyrafinowany portret kryzysu małżeńskiego. Anna Karenina naszych czasów.
Emma Cline – Dziewczyny. W objęciach sekty
Historia inspirowana życiem charyzmatycznego przywódcy sekty, Charlesa Mansona. Książka, która przenosi do burzliwej Kalifornii końca lat 60. XX wieku.
Thomas Harris – Czerwony smok
Seryjny morderca w czasie pełni zabija całe rodziny w ich własnych domach. Napastnikowi nadano pseudonim „Zębowa Wróżka”.
Elsebeth Egholm – Szkody w ludziach
Zostaje znalezione nagie ciało kobiety, u której wykonano niedawno cesarskie cięcie. Kim była? I co stało się z dzieckiem?
Kultury smaków
Przepisy pochodzące z wielu grup etnicznych, które przyczyniły się do powstania amerykańskiej kultury jedzenia.
28 listopada:
James Ellroy – Sześć tysięcy gotówką
Druga część trylogii obnażającej mroczne oblicze USA lat 60. Zaledwie kilka godzin po zamachu na Johna F. Kennedy’ego w Dallas spotyka się trzech mężczyzn. Mają posprzątać bałagan po zamachu.
Gonzalo Giner – Okna niebios
Znakomita powieść przygodowa i porywająca podróż w głąb średniowiecznej Europy.