Grudniowe premiery VOD od Kino Świat: Lassie, wróć!, Egzorcyzmy dnia siódmego, Żużel i Holiday [Pełny program]

Ekranowy powrót najwierniejszego psa świata, nowy rozdział horrorów o egzorcyzmach, pierwszy od lat polski film o żużlu z gwiazdorską obsadą oraz pełna uroku francuska komedia o walce o wpływy we własnym domu.

Ostatni mistrz” (1.12)

„Ostatni mistrz” to inspirująca opowieść dla całej rodziny, która przywraca wiarę w drugą szansę. Przepięknie sfilmowana historia o wierze, stracie i odkupieniu ze sportem w tle. W obsadzie filmu znaleźli się Cole Hauser („Szklana pułapka 5”, „Yellowstone”), Hallie Todd („Lizzie McQuire”), Randall Batinkoff („Buffy – postrach wampirów”) i Peter Onorati („Chłopcy z ferajny”).

„Żużel” (10.12)

„Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć – Dorota Kędzierzawska, reżyserka.

„Holiday” (13.12)

Wymarzona egzotyczna wycieczka do słonecznego raju na Bali w Indonezji przejdzie najśmielsze oczekiwania i odmieni życie pary, która na nowo chce odnaleźć swoje szczęście. „Holiday” to film, który pozwala na ucieczkę od szarej codzienności i jest kinowym lekarstwem na rutynę i rzeczywistość wypełnioną pandemią. Reżyserii podjął się Paweł Ferdek – nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej twórca obrazu „Ki” z Romą Gąsiorowską. W rolach głównych zobaczymy Annę Krotoską – gwiazdę nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni filmu „Wieża, jasny dzień” oraz Marcina Czarnka, mającego na swoim koncie występy w hicie Netflixa „Wiedźmin” oraz nagrodzonym w Cannes „Synu Szawła”.

„Egzorcyzmy dnia siódmego” (17.12)

Czy zagraża nam nowa epidemia, groźniejsza niż wszystko inne, bo infekująca zarówno ciała, jak i dusze? To pytanie, które zadaje sobie Kościół katolicki, który z coraz większym niepokojem obserwuje nagły wzrost przypadków opętań na całym świecie. Prawdę o skali i grozie tego zjawiska odkrywa film „Egzorcyzmy dnia siódmego” – przerażający horror w reżyserii Justina P. Lange’a, autora nagradzanych obrazów „The Dark” i „Mrok”. W obsadzie filmu otwierającego nowy rozdział w gatunku horrorów o egzorcyzmach występują: nominowany do Złotego Globu – Guy Pearce („Tajemnice Los Angeles”), Vadhir Derbez oraz gwiazda „Avatara” – Stephen Lang.

„Lassie, wróć!” (20.12)

Najsłynniejszy pies świata powraca na ekrany. „Lassie, wróć!” to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano. Jej najnowsza, czarująca humorem ekranizacja powstała przy udziale studia Warner Bros i oferuje „ekscytującą, zabawną i poruszającą przygodę dla całej rodziny” (Outnow). To kino familijne i bohater, którego z miejsca pokochają wszystkie pokolenia.

„Ratunku, dzieciaki wracają!” (23.12)

Twórcy przebojowych francuskich hitów „Goście, goście”, „Agentka specjalnej troski” i „Jeszcze dalej niż Północ” przedstawiają nową i równie szaloną komedię, tym razem o rodzicach, którzy zrobią wszystko, by wykurzyć ze swojego domu dorosłą córkę i jej chłopaka. W podwójnej roli – jako główna aktorka i reżyserka filmu, występuje dwukrotnie nominowana do Cezara Michèle Laroque.

„Ostatni set” (23.12)

Inspirująca i pełna emocji historia dobiegającego do czterdziestki, ambitnego tenisisty, który postanawia wziąć udział w turnieju French Open. Opowieść o poświęceniu, wytrwałości, marzeniach i rodzinie. W rolach głównych występują: laureat Cezara Alex Lutz („Zabójczy Jacques”), nominowana do Oscara Kristin Scott Thomas („Czas mroku”, „U niej w domu”) i Ana Girardot („Escobar: Historia nieznana”, „Powracający”). Film producentów nagrodzonego dwoma Oscarami „Ojca” i „Coco Chanel”.

INFORMACJA PRASOWA: KINO ŚWIAT

Redakcja Administrator