Godzilla vs. Kong – recenzja DVD

Godzilla vs. Kong to kolejna duża produkcja, która w wyniku pandemicznych perturbacji trafiła do podwójnej dystrybucji. Widzowie mogli oglądać pojedynek dwóch największych tytanów w kinie i na ekranach telewizorów za sprawą HBO MAX. Teraz za sprawą Galapagos widowisko trafia w Polsce do dystrybucji DVD i Blu-ray.

Godzilla vs. Kong to także kolejna odsłona tzw. MonsterVerse, uniwersum, które zapoczątkował film Godzilla z 2014 roku. Później była Wyspa Czaszki i kolejna próba usidlenia King Konga oraz Godzilla: Król Potworów, w której tytułowa Godzilla walczy o dominację nad światem Tytanów. Co więc jeszcze twórcom zostało. Oczywiście konfrontacja Godzilli i Konga, w myśl zasady: im więcej rozpierduchy tym lepiej. W efekcie widzowie dostali kolorową wydmuszkę, której seans robi wrażenie, ale fabularnie ma do zaoferowania niewiele.

Twórcy postawili na to, aby film wybrzmiewał efektami. Ten element to na pewno mocna strona tej produkcji. Efekciarstwo rzuca się w oczy niemal od pierwszych kadrów. Pojedynki gigantycznych monstrów naprawdę robią wrażenie i potrafią wcisną widza w fotel, szczególnie gdy do pojedynku włącza się Mechagodzilla, a cała walka odbywa się w neonach azjatyckiej metropolii.

Wydanie DVD zawiera liczącą 108 minut wersję filmu dostępną z polskim lektorem i dźwiękiem Dolby Digital 5.1 oraz oryginalną wersję dźwiękową z polskimi napisami. Płyta zawiera także jeden około sześciominutowy dodatek specjalny zatytułowany Godzilla Atakuje, w którym twórcy i aktorzy analizują dlaczego Godzilla zaczęła atakować miasta. Więcej dodatków dostępnych jest w wydaniach Blu-ray.

Podsumowując: warstwa fabularna jest strasznie naciągana i nie wnosi nic pozytywnego do tej produkcji. Jednak film działa przede wszystkim dlatego, że wygląda zjawiskowo. Pojedynki gigantów robią naprawdę piorunujące wrażenie. Dzięki temu Godzilla vs. Kong sprawdza się jako prosta i przystępna rozrywka, która ma za zadanie serwować czystą i niezobowiązującą zabawę.

Godzilla vs. Kong
Reżyseria: Adam Wingard
Scenariusz: Eric Pearson, Max Borenstein
Obsada: Alexander Skarsgard, Millie Bobby Brown, Rebecca Hall, Kyle Chandler, Demian Bichir, Brian Tyree Henry, Shun Oguri, Eiza Gonzalez i Julian Dennison
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 108 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polski DD 5.1, angielski, węgierski, czeski, hiszpański
Napisy: polskie, rumuńskie, węgierskie, czeskie, bułgarskie, szwedzkie, hiszpańskie, duńskie, fińskie, greckie, norweskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.