Informacja prasowa: Mortal Kombat na DVD, Blu-Ray i 4K Ultra HD

Ulubieni bohaterowie stają przeciwko sobie w ostatecznej, krwawej bitwie, doprowadzającej ich do granic możliwości! Film Mortal Kombat, zainspirowany przebojową, brutalną serią gier wideo, zadebiutuje na 4K ULTRA HD BLU-RAY™, BLU-RAY™ i DVD już 1 września.

Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconej mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Young trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest Wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

Film to debiut fabularny Simona McQuoida, wielokrotnie nagradzanego australijskiego reżysera reklamowego. McQuoid stworzył film na podstawie scenariusza Grega Russo i Dave’a Callahama (Wonder Woman 1984) oraz pomysłu Orena Uziela (Mortal Kombat: Rebirth) i Russo, którzy oparli się na grze wideo, autorstwa Eda Boona i Johna Tobiasa.

Przenosząc tę historię na ekran, chcieliśmy zarówno pozostać wierni materiałowi źródłowemu i zadowolić oddanych fanów, ale także stworzyć ekscytujące doświadczenie dla kinomanów, którzy nie znają gry. Chcieliśmy zapewnić każdemu naprawdę zabawną, nieubłaganą jazdę i pozwolić widzom poznać te niesamowicie postacie i potężną energię Mortal Kombat – mówi reżyser filmu.

W produkcji wystąpili aktorzy kinowi, telewizyjni oraz zawodnicy sztuk walki, tacy jak Lewis Tan (Deadpool 2, serial Netflixa Wu Assassins) w roli Cole’a Younga; Jessica McNamee (Meg) w roli Sonyi Blade; Josh Lawson (Gorący temat) w roli Kano; Tadanobu Asano (Midway) w roli Lorda Raidena; Mehcad Brooks (serial Supergirl) w roli Jacksona „Jaxa” Bridgesa; Ludi Lin (Aquaman) w roli Liu Kanga; Chin Han (Drapacz chmur) w roli Shanga Tsunga; Joe Taslim (Star Trek: W nieznane) w podwójnej roli Bi-Hana i Sub-Zero oraz Hiroyuki Sanada (Drapacz chmur) w rolach Hanzo Hasashiego i Skorpiona.

Film jest brutalny, pełen akcji i intensywnych walk. Puszczamy oko do fanów, ale widzowie nieznający gier z serii Mortal Kombat mogą również całkowicie cieszyć się ekranowymi postaciami — Kano jest przezabawny, Sub-Zero jest bezwzględny, Jax jest wspaniały, Sonya jest potężna, a Cole będzie służyć za przewodnika po tym szalonym, niesamowitym i ekscytującym świecie – mówi Simon McQuoid.

Ekscytująca adaptacja uwielbianej przez miliony graczy serii, pełna krwawych i widowiskowych scen walki, ukaże się na polskim rynku 1 września.

Na fanów serii czeka ponadto animacja z uniwersum Mortal Kombat. Legendy Mortal Kombat: Starcie królestw, sequel doskonale przyjętej Zemsty Scorpiona, będzie dostępny na DVD od 15 września.

Kiedy barbarzyńcy Shao Kahna z Zaświatów terroryzują Ziemię, Lord Raiden jest zmuszony do zakończenia rozlewu krwi raz na zawsze. Wyjście jest tylko jedno: ostateczny turniej Mortal Kombat o przyszłość planety, w którym można wygrać lub stracić wszystko. Doborowi zawodnicy Raidena: Liu Kang, Johnny Cage, Sonya Blade i kilka nowych postaci wznoszą akcję na nowy poziom, walcząc jeden na jeden z najbardziej żądnymi krwi wojownikami z Zaświatów – to najwyższa stawka. Tymczasem głęboko w krainie Netherrealm okrutny Shinnok opracowuje niewyobrażalny plan, grożący unicestwieniem wszelkiego istnienia. Wszechświat patrzy, a zwycięzca bierze wszystko!

MORTAL KOMBAT. DODATEK SPECJALNY W WYDANIU DVD:

  • Sceny niewykorzystane

MORTAL KOMBAT. DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™ i 4K Ultra HD:

  • Sceny niewykorzystane
  • Od gry na ekran: tworzenie Mortal Kombat
  • Mortal Kombat: ulubieńcy fanów – 11 filmów
  • Choreografia walk
  • Krypta: niespodzianki w Mortal Kombat
  • Anatomia sceny – 7 materiałów filmowych

GALAPAGOS

Redakcja Administrator