Zapowiedź książki „Pogranicznik”

Pogranicznik to przesycona tajemniczością powieść kryminalna, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Malowniczo opisane scenerie Gór Olickich oraz Kotliny Kłodzkiej, wartka akcja, oraz charyzmatyczni, pełnokrwiści bohaterowie sprawią, że nie sposób się od niej oderwać! Premiera już 28 kwietnia nakładem Wydawnictwa Mova.

Chłodnej październikowej nocy na szczycie Orlica zostaje znalezione ciało. Zwłoki półnagiego mężczyzny, porzucone na granicy polsko-czeskiej, są w stanie zaawansowanego rozkładu. Miejscowi policjanci nie mają żadnych śladów poza przedziurawioną czeską monetą z 1900 roku znalezioną w pobliżu zwłok.

W śledztwo angażuje się starsza aspirant Lena Dobrowicz, nowy nabytek orlickiej komendy policji. Gdy ginie kolejna osoba, do sprawy zostaje włączony psycholog kryminalny Oktawian Szakalik. Poznając realia przygranicznej miejscowości, profiler zagłębia się w umysł mordercy, który zostawia wskazówki dotyczące kolejnej planowanej zbrodni. Lena i Oktawian muszą je odczytać, zanim będzie za późno.

Czy policjantom uda się złapać nieuchwytnego seryjnego zabójcę? Jakie znaczenie dla sprawy odgrywają tajemnicze zbrodnie sprzed 21 lat? Jakie tajemnice skrywają główni bohaterowie i z jakich powodów tak usilnie dążą do pojmania mordercy?

Redakcja Administrator