Kosz Pełen Głów – recenzja komiksu

Kosz Pełen Głów to swojego rodzaju gratka dla miłośników horrorów i komiksów. Jest to zarazem otwarcie nowej serii komiksowej Hill House Comics, w której Joe Hill, autor kilku intrygujących horrorów, a osobiście syn Stephena Kinga, wraz z wydawnictwem DC tworzą kilka mocnych komiksów grozy, rodem z filmów klasy B. Ten i inne ciekawe komiksy można kupić w księgarni Tania Książka

Bohaterką opowieści jest June Branch, która odwiedza swojego chłopaka, Liama, na wyspie Brody. Liam przez całe lato pracował tu jako pomocnik lokalnego szeryfa. Upalny weekend w tej sielskiej, nadmorskiej miejscowości szybko przeradza się jednak w walkę o życie. Najpierw z transportu uciekają niebezpieczni więźniowie. Nie wszystkich udaje się jednak złapać. Pozornie opanowana sytuacja jednak wymyka się spod kontroli, a grupa więźniów włamuje się do domu, w którym przebywają June i Liam. Sytuacja wydaje się odrobinę dziwna,  przestępny coś ewidentnie chcą od Liama.

Rozdzielona ze swoim ukochanym June, ukrywa się w domu. Gdy wychodzi z ukrycia okazuje się, że jednak ktoś na nią czeka, w obawie o życie chwyta się zabytkowego topora wikingów, którym skraca o głowę napastnika. Dziwnym trafem oddzielona o reszty ciała głowa nadal żyje i mówi. Początkowe June uważa, że cała ta sytuacja to zwyczajne omamy. Jednak to, co się wydarzyło, było prawdziwe, a jeszcze bardziej prawdziwe było to co powiedziała jej głowa jej oprawcy.

Kosz Pełen Głów to przede wszystkim pełen czarnego humoru slasher prosto z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Klimat tamtych lat podkreśla nie tylko sama krwawa historia, ale obrazy i kolory. Hill kreśli niesamowitą, mroczą historię, którą w obrazy ubierają Leomacs i Riccardo La Bella. Ich praca jest fantastyczna. Mieszanka kreskówkowej sztuki w stylu lat 80-tych, lekka i kolorowa, czasami zmieszana z bardziej mrocznymi elementami.

Hill oddaje w nasze ręce mocną i brutalną historię, która spełnia się jako czysta rozrywka. Nie stroni od czarnego humoru, absurdu i pastiszu. Całość zaś okraszona zostaje elementami mitologii nordyckiej i mnóstwem krwi. Sama historia, mimo że nie jest skomplikowana i oparta została na pewnych schematach, to finalnie potrafi zaskoczyć i to właśnie finał jest najbardziej emocjonujący w tej historii. Dobra zabawa gwarantowana.

Kosz Pełen Głów
Twórcy: Joe Hill, Leomacs, Riccardo La Bella, Dave Stewart, Deron Bennett
Seria: Hill House Comics
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: horror, komiks
Data wydania: 20 stycznia 2021

 

Kosz Pełen Głów kupiliśmy w księgarni Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.