1 kwietnia startuje Octopus Film Festivalx8online

W dniach 1-9 kwietnia na platformie Mojeekino zostanie zorganizowany Octopus Film Festiwal x 8 online. W programie będzie można zobaczyć osiem filmów: Nowości, Klasyki i VHS HELL. Będą to zarówno horrory, thrillery jak i komedia romantyczna w niecodziennym stylu, bo octopusowe filmy muszą być szalone i odważne!

NOWOŚCI:

Ogień w czasach chłodu

Kanadyjski reżyser Justin Oakey udowadnia, że kino noir nigdy nie umarło i nadal może być inspiracją dla filmu tylko pozornie odległego. W Ogniu w czasach chłodu zamiast prywatnego detektywa mamy samotnego kłusownika, rolę femme fatale przejmuje ciężarna wdowa po zamordowanym gangsterze, a wielkomiejski zgiełk zamieniony zostaje na ciszę kanadyjskich bezdroży. Historia opowiadająca o parze obcych sobie ludzi zmuszonych do stawienia czoła grupie przestępców ma jednak ciężar przywołujący na myśl „czarne” kino.

Ostatnie lato

Ostatnie lato to poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat siedemdziesiątych. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania. Poruszająca do łez historia bez taniego sentymentalizmu ukazuje, jak ważne są w naszym życiu braterstwo, lojalność, przyjaźń i troska o innych.

Czarownica miłości

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.

Niedosyt

Hunter (Haley Bennett) ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w złotej klatce dziewczyna, poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

VHS HELL:

Paco – maszyna śmierci

Legendarna podróbka Teminatora, która w epoce boomu magnetowidowego cieszyła się w Polsce niesłychaną popularnością. Tytułowy bohater to cyborg, który buntuje się przeciwko swoim mocodawcom. W ślad za uciekinierem rusza obława. To kapitalne kino science fiction pełne „nawiązań” do amerykańskich hitów, ciągłej akcji i wybornej muzyki Claudia Simonettiego. A przy okazji film, który w Polsce funkcjonował pod tak wieloma tytułami – Ręce ze stali, Atomowy cyborg, Maszyna śmierci itd. – że nikt nie byłby w stanie ich zliczyć.

KLASYKI:

Dreszcze

Mieszkańcy nowoczesnego apartamentowca zostają zainfekowani przez nieznanego wcześniej pasożyta. Ohydne robaki pełzają od mieszkania do mieszkania, by zarażać kolejnych mieszkańców. Chorzy mają jednak nietypowe symptomy – zamieniają się w żądne seksu, pozbawione inteligencji potwory zarażające kolejnych sąsiadów.

Phenomena

Młoda dziewczyna (Jennifer Connelly), obdarzona niezwykłą umiejętnością komunikowania się z insektami, zostaje przeniesiona do ekskluzywnej szkoły dla dziewcząt w Szwajcarii. Szybko okazuje się, że jej talent może pomóc rozwikłać zagadkę serii tajemniczych zbrodni, których ofiarami padały dziewczyny podobne do niej.

Halloween

Po piętnastu latach od zamordowania swojej siostry w Halloween Michael Myers ucieka ze szpitala dla obłąkanych i powraca do rodzinnego miasteczka, by znowu zabijać. Tym razem ma jednak godnych przeciwników – Doktora Loomisa (Donald Pleasence) i dziewczynę o imieniu Laurie (Jamie Lee Curtis).

Pojedynczy bilet – 15 zł, karnet – 80 zł

Redakcja Administrator