Punisher MAX. Tom 3 – recenzja

Punisher to jeden najbardziej rozpoznawalnych komiksowych bohaterów. Pierwszy raz na kartach komiksu pojawił się w roku 1974, jako przeciwnik Spider-Mana. Jednak dopiero Garth Ennis sprawił, że przygody Franka Castle’e stały się naprawdę wyraziste i brutalne, a do tego przepełnione dużą ilością czarnego humoru. Wszystko to w ramach imprintu MAX Comics.

Tom trzeci tej serii zawiera w sobie dwie historie, do których scenariusz napisał Garth Ennis. Pierwsza to Handlarze Niewolników, w której Punisher rozbija siatkę handlarzy żywym towarem. Sytuacja nie jest prosta, gdyż jest to zamknięte środowisko, do którego ciężko się dostać. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, gdy okazuje się, że są to głównie weterani wojny bałkańskiej, dobrze wyszkoleni i sadystyczni. Jakby tego było mało posiadają szpicli w policji. Jednak dla Punishera to chleb powszedni.

Druga historia zatytułowana Barrakuda przenosi naszego bohatera do Miami, gdzie wchodzi za skórę dużej korporacji. Bojąc się kompromitacji i aresztowania, jej prezes wynajmuje zbira zwanego Barrakudą, który ma załatwić problem zwany Punisherem. I faktycznie w pewnym momencie prawie mu się to udaje. Jednak Castle nie z takich opresji wychodził cało. Tym razem udało mu się jednak rozwiązać problem z ogromnym rozmachem i fajerwerkami.

Od strony graficznej tom trzeci to prawdziwy majstersztyk. Nic w nim nie brakuje, a obrazy idealnie komponują się z historią. Jest ona wyrazista, mroczna i brutalna i takie same są obrazy, za które w pierwszej historii odpowiada Leandro Fernandez, a w drugiej Goran Parlov. Wszystko jest zaś okraszone krwią i flakami. Jedna wielka krwawa sieczka.

Kolejna odsłona Punishera w serii MAX Comics to nadal brutalna opowieść tylko dla dorosłych. Historie są mroczne i wyraziste zarazem, jednak przeznaczone dla dojrzałych czytelników. Historia z założenia ma być brutalna i krwawa, i taka jest. Przemoc wylewa się praktycznie z każdego kadru i to sprawia mnóstwo przyjemności z czytania.

Punisher Max
Twórcy: Garth Ennis, Goran Parlov, Leandro Fernandez
Cykl: Punisher Max (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, sensacja, akcja
Data wydania: 7 grudnia 2017

 

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:
 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.