filmKryminalna Kulturacjarecenzja filmu

Gołąbeczki – recenzja kiepskiej komedii Netflixa

Gołąbeczki to lekka komedia, która w wyniku pandemii koronawirusa, zamiast na ekrany kin, trafiła na platformę Netflix. Niestety, to co miało być kinowym hitem, zniknęło w gąszczu podobnych produkcji streemingowego giganta. Jeżeli jednak jakiś przypadkiem traficie i obejrzycie tę komedię, to szybko o niej zapomnicie.

Bohaterami filmu są Leilani i Jibran, para będąca ze sobą cztery lata. Przeżywają mały kryzys. Jadąc samochodem na spotkanie ze znajomymi dochodzi między nimi do kłótni, w efekcie czego potrącają przypadkowego rowerzystę. Zaskoczeni bohaterowie w ogromnym szoku śledzą wszystko, co dzieje się dalej. Chyba w najczarniejszych snach nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i nocnej, zwariowanej i niebezpiecznej przygody jaka stała się ich udziałem.

Niestety Gołąbeczki to historia oparta na ogranych schematach, która nawet na moment nie wychodzi poza ramy gatunku. Nie ma tu pomysłowej fabuły czy zwrotów akcji, a jak na komedię całoś jest naprawdę mało zabawna. Poza tym bohaterowie kierują się absurdalnymi decyzjami, a ich postępowaniu sprzyja tyle szczęścia, że widz co rusz łapie się za głowę. Fabuła jest zwyczajnie bzdurna, a to co spotyka bohaterów w czasie ich nocnej wędrówki nie ekscytuje w najmniejszym stopniu. Jedyną mocną stroną są główni aktorzy, którzy dwoją się i troją, aby coś wycisnąć ze swoich płytkich bohaterów.

Gołąbeczki to niestety słaby film pod wieloma względami. Niby jest to komedia pomyłek i gagów, a zabawnych scen jest w zasadzie kilka. Poza tym scenariusz nafaszerowany jest tu absurdami. Decyzje bohaterów negatywnie zaskakują na każdym kroku. Zwyczajnie podążają od jednego miejsca do drugiego, odhaczając wykonane zadania. Aż do szczęśliwego finału. Jeżeli już dotrwamy do końca seansu, będziemy bardziej znużeni niż rozbaweni. Krótki seans, o którym szybko się zapomina.

Gołąbeczki; Reżyseria: Michael Showalter; Scenariusz: Aaron Abrams, Brendan Gall; Obsada: Issa Rae, Kumail Nanjiani, Paul Sparks, Anna Camp; Gatunek: czarna komedia; Produkcja: USA; Rok produkcji: 2020; Ocena 2/10

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH FILMÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.