Zapowiedź: nowa książka Marka Krajewskiego „Pomocnik Kata”

Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się najnowsza książka Marka Krajewskiego, autora legendarnej serii o przygodach Ebercharda Mocka. Tym razem jednak autor nie przedstawi nowych przygód swojego bohatera, lecz – podobnie jak w Dziewczynie o czterech palcach, odkryje przed czytelnikami kolejne tajemnicze karty historii przedwojennej Polski z Edwardem Popielskim.

Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. Premiera w maju 2020 (o ile obecna sytuacja na to pozwoli).

Opis Wydawcy: Tu karty rozdaje historia, a rozgrywa zemsta

7 czerwca 1927. Dworzec kolejowy w Warszawie. Dziewiętnastoletni Borys Kowerda strzela do ambasadora ZSSR w Polsce. Piotr Wojkow umiera w szpitalu. Stosunki polsko-sowieckie ulegają gwałtownemu zaostrzeniu. Oba państwa znajdują się krawędzi wojny. Proces Kowerdy rozpoczyna się natychmiast.

Na sali sądowej jest tylko jeden człowiek, który wie, kto stoi za tym zamachem. Edward „Łyssy” Popielski, funkcjonariusz tajnych służb odrodzonej Rzeczypospolitej, nie ma wątpliwości, że bolszewicy zawsze znajdą sposób, by ukryć swoje nikczemne zbrodnie. Nie spodziewa się tylko, że znają wszystkie jego sekrety i nie cofną się przed niczym, by je wykorzystać. Morderstwo Wojkowa to dopiero początek…

Redakcja Administrator