Taika Waititi o „Gwiezdnych Wojnach” i „Akirze”

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, jakoby Taika Waititi (Jojo Rabbit) przymierzany był do reżyserii jednego z filmów w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wcześniej z kolei przez lata ciągnęła się także „telenowela” dotycząca hollywoodzkiej wersji kultowego anime Akira, przy której również miał pracować Waititi. Reżyser w wywiadzie dla Variety opowiedział o tych projektach.

– Czy prowadzimy rozmowy na temat „Gwiezdnych Wojen”? Tak, rozmawiałem o tym z moimi przyjaciółmi. Myślę, że inni widzą mnie, jak spędzam czas z ludźmi związanymi ze „Star Wars” [Waititi reżyserował odcinek serialu Mandalorian – przyp. red.] i wyobrażają sobie, ze prowadzimy nie wiadomo jak poważne dyskusje. Owszem, ku…sko chciałbym zrobić taki film, o ile miałby on sens i nie przyczyniłby się do zawodowego samobójstwa – tłumaczy Waititi. 

A co reżyser powiedział na temat Akiry?

– Projekt jest wstrzymany. Daty ciągle się przesuwały, bo kolidowały m.in. z „Thorem”. Później produkcja została przesunięta na dwa lata po „Thorze”. A ja nawet nie wiem, co będę robił za dwa dni, więc skąd mogłem wiedzieć czy za dwa lata dam radę się tym zająć? Myślę, że w końcu projekt wystartuje, ale po prostu nie wiem, czy ja będę się nim zajmował.

Redakcja Administrator