John Malkovich i Josh Hartnett w filmie Lecha Majewskiego „Dolina Bogów”

Polsko-hollywoodzka produkcja w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To pierwsze pokazy długo wyczekiwanego filmu Lecha Majewskiego.

Legenda plemienia Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods jest inspiracją najnowszej opowieści Lecha Majewskiego, artysty o międzynarodowej sławie i, jak wiele jego projektów, wykracza poza tradycyjny obraz filmowy, kreując współczesną baśń dla dorosłych osadzoną w realnym świecie. Film splata ze sobą losy Indian, najbogatszego człowieka na świecie oraz pisarza, który zaczyna pracować nad jego biografią. Hollywoodzko-polska produkcja budzi zainteresowanie nie tylko fabułą, ale także nazwiskami odtwórców głównych ról. W postać bogacza Wesa Taurosa wcielił się John Malkovich, rolę pisarza reżyser powierzył Joshowi Hartnettowi.

Historia toczy się w niedalekiej przyszłości, splatając ze sobą kilka wątków. Pierwszy z nich oparty jest na legendzie Indian Navajo o bogach ukrytych w skałach Valley of the Gods. Drugi jest opowieścią o życiu najbogatszego człowieka na świecie, Wesa Taurosa, granego przez Johna Malkovicha (Być jak John Malkovich, Tajne przez poufne). Bogacz ukrywa się przed światem, rzadko pokazując się publicznie. Trzeci wątek przedstawia historię Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa – w tej roli zobaczymy Josha Hartnetta (Pearl Harbour, Helikopter w ogniu). Obydwaj bohaterowie próbują odnaleźć spokój po traumatycznych przeżyciach osobistych. John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa wykupuje Dolinę Bogów, aby eksploatować rudę uranu na świętej ziemi Indian. Spokój przodków i bogów Navajo zostaje zburzony, a czerwone skały rodzą mściciela…

mecha1 Administrator