filmnews film

Trwa nabór filmów do 5. edycji Splat!FilmFest

5. edycja Splat!FilmFest – międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina artystycznego – odbędzie się w dniach 2-8 grudnia w warszawskiej Kinotece oraz w dn. 9-15 grudnia w Centrum Kultury w Lublinie. Rozpoczął się nabór zgłoszeń filmowych na festiwal.

Splat!FilmFest to największy festiwal nowego kina gatunkowego w Polsce. Od tego roku jest członkiem prestiżowej Europejskiej Federacji Festiwali Filmów Fantastycznych, która zrzesza jedne z najważniejszych festiwali kina gatunkowego na świecie. Naszą misją jest prezentowanie kina mrocznego, szalonego, dzikiego i pięknego. Trzon programu stanowią polskie i europejskie premiery najlepszych światowych filmów kina gatunkowego z 2018 i 2017 roku (m.in. horrory, thrillery, mroczne dramaty, czarne komedie, s-f, fantasy, animacje), których nie można zobaczyć na żadnym innym festiwalu w Polsce i które nie posiadają jeszcze w Polsce dystrybucji kinowej.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania filmów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Zgłaszane filmy powinny być zrealizowane po 1 stycznia 2018 roku, mile widziane są obrazy nieprezentowane wcześniej w Polsce na pokazach publicznych. W wyjątkowych przypadkach dopuszczamy możliwość przyjęcia filmów, które były już prezentowane w Polsce lub za granicą.

Podczas SFF przyznawane są Nagrody Publiczności w 6 kategoriach (więcej informacji na stronie www.splatfilmfest.com). Zgłoszenia filmów przyjmowane są na portalu FilmFreeway.com do 10 września 2019 roku.

mecha1 Administrator