Chris Carter. Galeria Umarłych – recenzja

Galeria Umarłych to najnowsza powieść Chrisa Cartera, który ostatnio odzwiedził Polskę. To zarazem dziewiąty tom przygód Roberta Huntera, policjanta, który mierzy się z najokropniejszymi zbrodniami i niewyobrażalnie groźnymi mordercami. To, co jednak odkryje tym razem, przerazi również jego. Kolejny tom, podobnie jak poprzednie, ukazał się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Otwarcie Galerii Umarłych jest złowieszcze. Detektywi Carlos Garcia i Robert Hunter z LAPD trafiają na jedno z najbardziej przerażających miejsc zbrodni, jakie widzieli na własne oczy. Odcięte od ciała członki i mnóstwo krwi wokół. To jednak dopiero początek. Tym razem bohaterowie staną na przeciw jednego z najokrutniejszych morderców, jacy stanęli na ich drodze. Zabójca zamiarza stworzyć swojego rodzaju galerię – galerię umarłych.

Chris Carter kolejny raz kreuje pomysłowy, a zarazem przerażający scenariusz swojej historii. Ponownie mamy do czynienia z mrocznym klimatem, którym autor nie tylko przyciąga do swojej opowieści, ale intensywnie wpływa na wyobraźnię czytelnika. Skomplikowane śledztwo daje się we znaki bohaterom, którzy – chcąc pokonać mordercę – będą musieli połączyć siły z FBI, a jego piętno odciśnie się również na odbiorcy.

Układ tej historii wyłamuje się wszelkim regułom. Carter przyzwyczaił już swoich czytelników, że nie pracuje schematami, a śledztwem w sprawie psychopatycznego kolekcjonera tylko te zasady potwierdza. Możemy mieć jedynie lekki niedosyt gdy momentami Carter idzie na skróty jeżeli chodzi o tok myślenia głównego bohatera. Czytelnik w pewnym momencie nie nadąża za umysłem Huntera. Reszta jest jak najbardziej na swoim miejscu.

Galeria Umarłych to thriller, który przyprawi was o gęsią skórkę. Carter zdążył już przyzwyczaić swoich fanów, że jego historie są brutalne i bezkompromisowe, ale jego najnowsza powieść wywołuje ciarki. Poczyniania głównego bohatera jak zwykle wychodzą poza regulaminowe rozwiązania, lecz zawsze są skuteczne i przyczyniają się do ujęcia sprawcy.

ZOBACZ TEŻ RECENZJĘ „TRIUMFU CIEMNOŚCI” O TEORIACH SPISKOWYCH

Galeria Umarłych
Autor: Chris Carter
Cykl: Robert Hunter. Tom 9
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 24 kwietnia 2019

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.