Jeffery Deaver. Mag – recenzja

Lincoln Rhyme kolejny raz wkracza do akcji. Tym razem na jego drodze staje nieuchwytny przestępca zwany Magiem. Rozgrywka, w której wezmą udział bohaterowie, będzie należała do jednej z najtrudniejszych w ich karierze. Piąty tom ich przygód, który niedawno ukazał się w nowym wydaniu, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, przyniesie starym jak i nowym fanom Deavera mnóstwo niesamowitych wrażeń.

Lincolm Rhyme i Amelia Sachs zostają poproszeni o pomoc w złapaniu mistrza iluzji. Sprawa jest bardzo głośna, a przestępca ucieka z każdej obławy. Po ostatnim morderstwie w prestiżowej szkole muzycznej, Mag zamyka się w jednej z klas. Gdy policja wkracza do środka, przestępcy już tam nie ma. Aby złapać zabójcę, śledczy będą musieli wyjść poza ramy klasycznego myślenia. Szczególnie trudne będzie to dla Lincolna, którego działania zawsze oparte są za racjonalnej analizie danych. Zaczyna się wyścig z czasem, a liczba ofiar wciąż rośnie.

Deaver tym razem stawia na mocną rozrywkę, w której łatwo można stracić życie. Wikła bohaterów w intrygę, która oparta jest na iluzji. Wkraczamy do świata, w którym nic nie jest takie na jakie wygląda. Autor wprowadza mylne tropy i pokazuje czytelnikom to, co chcą zobaczyć. Wszystko zaś jest elementem misternie utkanego planu, który ma nie tylko zmylić Rhyme’a, ale i samych czytelników.
Deaver nie zatrzymuje się w wymyślaniu kolejnych przygód Rhyme’a, ale powrót do pierwszych części zawsze jest ogromną satysfakcją. Utwierdza to tylko czytelników w przekonaniu, że jest on mistrzem w swoim gatunku. Nietuzinkowe historie trzymają czytelników w napięciu od początku do końca. Autor myli tropy i zaskakuje zwrotami akcji. Finał zawsze jest nieoczekiwany i brawurowo poprowadzony.

Mag to swojego rodzaju gra, którą śledczy podejmują z nieuchwytnym przestępcą, a w środku tej rozgrywki znajduje się czytelnik. Mnóstwo drogowskazów, czasami niedostrzegalnych, nakierowuje, ale i myli tropy. Finał jest zaskakujący i satysfakcjonujący. Całość zaś wciąga mocną fabułą i elektryzuje intrygą, od której ciężko się jest oderwać.

Mag
Autor: Jeffery Deaver
Seria: Lincoln Rhyme
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 14 marca 2019
Gatunek: Kryminał, Thriller

 

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:

 

http://www.proszynski.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.