Disney zrobi film dla dorosłych? Deadpool 3 prawdopodobnie z kategorią R!

Od dłuższego czasu mówi się już o przejmowaniu przez Disney projektów studia FOX. Wiadomo, że realizowane przez to drugie studio filmy z X-Menami zakończą się na Mrocznej Phoenix i kto wie, czy niedługo Mutanci nie zadebiutują już w Kinowym Uniwersum Marvela u boku pozostałych Avengers.
Tymczasem fani Deadpoola zastanawiają się, co z ich ulubieńcem. Wiadomo, że obie odsłony zrealizowane przez FOX wchodziły do kin z kategorią R, trudno jednak było sobie wyobrazić, by podobnie sprawa wyglądała w przypadku Disneya, który przejął projekt. Wydawało się, że wpuszczenie na chiński rynek ocenzurowanej wersji Disneya było sprawdzianem, czy w „lżejszej” wersji film będzie cieszył się popularnością.

Wygląda jednak na to, że szefostwo Disneya może odważyć się pozostać przy kategorii R. Szef studia Bob Iger zasugerował, że Disney może produkować filmy dla dorosłych, ponieważ cieszą się one dużą popularnością. Tego typu produkcje nie byłyby jednak sygnowane szyldem Disneya i Marvela. Jest więc prawdopodobne, że w takiej sytuacji Deadpool pozostanie w dotychczasowej formie.

W ostatnim czasie dużo mówi się także o tym, że solowy film o przygodach Czarnej Wdowy również może mieć kategorię R, co byłoby ewenementem, bo żadna z dotychczasowych odsłon MCU nie mogła liczyć na taką kategorię. Na razie są to jednak jedynie plotki.