Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Niechciany Gość. Shari Lapena – recenzja przedpremierowa

Hotel Mitchell”s Inn ukryty jest wśród górskich lasów. Jest to miejsce idealne na weekendowy odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku.  Niestety pogarszająca się pogoda i burza śnieżna odcinają to miejsce od świata. Brak prądu i komunikacji wywołuje w przebywających tam gościach uczucie lęku. To jednak nie wszystko – niespodziewanie jeden z gości ginie. Był to tragiczny wypadek czy morderstwo z premedytacją? Na pozostałych pada blady strach.

Shari Lapena to znana w Polsce autorka bestsellerów. Jej Para zza Ściany i Nieznajoma w Domu, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka dobrze zostały przyjęte przez polskich czytelników, a na świecie zgromadziły setki tysięcy fanów. Nic więc dziwnego, że jej kolejna książka ponownie trafia na półki naszych księgarń.

Autorka pisze klasyczną kryminalną intrygę w stylu złotego wieku zbrodni. Nawiązania do twórczości Agathy Christie widoczne są na każdej stronie. Kilkoro nieznanych sobie ludzi w miejscu, z którego nie można uciec, a wśród nich szalony morderca. Mają dwa wyjścia. Mogą przycupnąć i mieć nadzieję, że przetrwają burzę i siebie nawzajem, albo wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć mordercę.
Na początku wszystko jest w należytym porządku. Goście poznają się wzajemnie i nawet pogarszająca się pogoda nie jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi. Powoli jednak wkrada się pomiędzy nich strach i groza. Napięcie rośnie, a wraz z kolejnym morderstwem na światło dzienne wychodzą kolejne tajemnice. Bohaterowie zaczynają wpadać w panikę. Morderca kreuje reguły, które nikomu nie są znane. Narasta klimat osaczenia i braku zaufania, wszyscy podejrzewają siebie nawzajem.

Lapena piszę niesamowitą historię, która pozwala czytelnikowi poczuć się jak w klasycznej kryminalnej opowieści. Klimatyczna, zabójczo atrakcyjna i sprytnie poprowadzona intryga miesza się ze staroświecką fabułą osadzoną w niesamowitej i przerażającej scenerii. Styl vintage, który autorka mocno eksponuje, jest jego mocną stroną pozwalając współczesnemu czytelnikowi poczuć się jak za czasów Agathy Christie.

Niechciany Gość
Autorka: Shari Lapena
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: kryminał
Data wydani: 20 listopada 2018

 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.