Ben Foster zagra boksera z Bełchatowa

Hollywood przymierza się do realizacji filmowej biografii Harry’ego Hafta, a właściwie Mojżesza Friedlera – urodzonego w Bełchatowie boksera, który będąc więzionym w obozie koncentracyjnym w Jaworznie, brał udział w walkach organizowanych przez SS-manów. Obiecano mu zachowanie go przy życiu do czasu wygrania kolejnej walki. W ten sposób przetrwał, tocząc ponad 70 pojedynków. W rolę główną ma wcielić się Ben Foster, znany z takich produkcji jak Aż do piekła, czy Warcraft.
Przetrwawszy obóz, po wojnie Friedler przeniósł się do USA, gdzie pod nazwiskiem Harry Haft rozpoczął zawodową karierę, walcząc m.in. z Rockym Marciano.

Za reżyserię będzie odpowiadał Barry Levinson. Scenariusz będzie oparty o książkę „Harry Haft: Survivor Of Auschwitz, Challenger Of Rocky Marciano”.

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.