Oscary 2018 Nominacje – Kształt wody z 13 nominacjami!

Przed chwilą w siedzibie Samuel Goldwyn Theater zakończyła się ceremonia ogłoszenia nominacji do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Najwięcej szans na Oscara ma Kształt wody Guillermo del Toro, który zdobył aż 13 nominacji. Ceremonia wręczenia nagród Akademii odbędzie się w tym roku 4 marca. Poniżej znajdziecie wszystkie nominacje.

NAJLEPSZY FILM:

Czas mroku
Czwarta władza
Dunkierka
Kształt wody
Lady Bird
Nić widmo
Tamte dni, tamte noce
Trzy billboardy za Ebbing, Mussouri
Uciekaj!

NAJLEPSZY AKTOR:

Daniel Day-Lewis – Nić widmo
Daniel Kaluuya – Uciekaj!
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq
Gary Oldman – Czas mroku
Timothée Chalamet – Tamte dni tamte noce

NAJLEPSZA AKTORKA:

Frances McDormand – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Margot Robbie – Jestem najlepsza
Meryl Streep – The Post
Sally Hawkins – Kształt wody
Saoirse Ronan – Lady Bird




NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:

Christopher Plummer – Wszystkie pieniądze świata
Willam Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Trzy billboady za Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – Kształt wody
Sam Rockwell – Trzy billboady za Ebbing, Missouri

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:

Allison Janney – Jestem najlepsza
Leslie Manville – Nić widmo
Laurie Metcalf – Lady Bird
Mary J. Blige – Mudbound
Octavia Spencer – Kształt wody

NAJLEPSZY REŻYSER:

Christopher Nolan – Dunkierka
Jordan Peele – Uciekaj!
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Nić widmo
Guillermo del Toro – Kształt wody

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY:

Disaster Artist
Gra o wszystko
Logan
Mudbound
Tamte dni tamte noce

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY:

Lady Bird
Kształt wody
The Big Sick
Trzy billboardy za Ebbing Missouri
Uciekaj!

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:

Fantastyczna kobieta (Chile)
Niemiłość (Rosja)
On Body and Soul (Węgry)
The Insult (Liban)
The Square (Szwecja)

NAJLEPSZY DOKUMENT:

Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

NAJLEPSZA ANIMACJA:

Breadwinner
Coco
Dzieciak rządzi
Fernando
Twój Vincent

NAJLEPSZA PIOSENKA:

„Remember Me” – Coco
„Mighty River” – Mudbound
„Mystery of love” – Call Me By Your Name
„Stand up for something” – Marshall
„This is Me” – Król rozrywki

NAJLEPSZA MUZYKA:

Alexandre Desplat – Kształt wody
Carter Burwell – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Hans Zimmer – Dunkierka
Jonny Greenwood – Nić widmo
John Williams – Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:

Blade Runner 2049
Czas mroku
Dunkierka
Mudbound
Kształt wody

NAJLEPSZY MONTAŻ:

Baby Driver
Dunkierka
Jestem najlepsza
Kształt Wody
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE:

Blade Runner 2049
Strażnicy Galaktyki 2
Kong: Wyspa Czaszki
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Wojna o Planetę Małp

NAJLEPSZY DŹWIĘK:

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkierka
Kształt wody
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU:

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkierka
Kształt wody
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:

Blade Runner 2049
Czas mroku
Dunkierka
Kształt wody
Piękna i Bestia

NAJLEPSZE KOSTIUMY:

Czas mroku
Nić widmo
Kształt wody
Piękna i Bestia
Powiernik królowej

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA:

Czas mroku
Powiernik królowej
Wonder

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY:

All Of Us
Dekalb Elementary
My Nephew Emmett
The 11 O’Clock
The Silent Child

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT:

Edith & Eddie
Heaven is a Traffic Jam
Heroin(e)
Knifeskills
Traffic Stop

NAJLEPSZA KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA:

Dear basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

 

Redakcja Recenzent
follow me