Zapowiedź książki „Dobrowolski i skarb z Meroe”

27 stycznia nakładem Wydawnictwa Oficyna 4eM ukaże się nowa książka Artura Pacuły Dobrowolski i skarb z Meroe. W pierwszej części nowej serii przygodowej autor zabiera czytelników w niezwykłą podróż po pełnych tajemnic ulicach Egiptu. Charyzmatyczny młody inżynier Konstanty Dobrowolski wyrusza tam, by budować Kanał Sueski. Polityczna intryga, poszukiwania legendarnego skarbu i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że nie sposób oderwać się od tej prozy nawet na chwilę.

Konstanty Dobrowolski, młody polski inżynier przyjeżdża do Egiptu, by budować Kanał Sueski. Poznana w Kairze tajemnicza dziewczyna wplątuje go w polityczną intrygę i poszukiwania legendarnego skarbu z Meroe. Ścigany przez policję, szpiegów i buntowników, ucieka przez XIX-wieczny Kair. Jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę zostawioną przez sławnego rabusia antycznych klejnotów.

Artur Pacuła – Zawodowo zajmuje się marketingiem filmowym i telewizyjnym, a obecnie także edukacją studentów. Debiutem pisarskim była powieść przygodowa dla młodzieży „Gdzie jest korona cara?”. Kolejne książki „Gdzie jest skrzynia z karabinami?” (2017) oraz „Gdzie jest skrytka generała Grota?” (2018) wygrały Konkurs na Najlepszą Samochodzikową Książkę Roku – plebiscyt organizowany przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. W roku 2020 ukazała się kolejna powieść z serii – „Gdzie jest dukat króla Zygmunta?”. Pasjonat historii i filmu. Fan koszykówki i wędrówek górskich.

Redakcja Administrator