Informacja prasowa: Best Film na MFF Transatlantyk 2021!

W dniach 1 – 5 grudnia w KinoGramie, w Fabryce Norblina, odbędzie się kolejna edycja MFF TRANSATLANTYK. W programie festiwalu znalazły się przedpremierowe pokazy filmów z repertuaru Best Filmu:

SZEF ROKU
Hiszpański kandydat do Oscara!
Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów!
Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.
To trzeci po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (oficjalna selekcja festiwalu w Wenecji 2017) i „Poniedziałkach w słońcu” wspólny film wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz laureata Oscara© Javiera Bardema.
Premiera w kinach – 3 grudnia

(NIE)DŁUGO I SZCZĘŚLWIE
Najnowszy film twórców „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.
Bohaterami filmu są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy? Premiera w kinach – 21 stycznia

MÓJ SYN
Zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca.
W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.
Premiera w kinach – 25 lutego

MFF TRANSATLANTYK, jak co roku, proponuje widzom kino na najwyższym światowym poziomie. W programie tegorocznej edycji znalazły się zarówno filmy, które w 2021 roku miały swoje światowe premiery i triumfowały na najważniejszych festiwalach świata, jak i pretendenci do zdobycia Oscarów, Złotych Globów, brytyjskich BAFTA, francuskich Cezarów. Zaprezentowanych zostanie ponad 30 gorących tytułów 2021 roku, które już dziś mają na swoim koncie w sumie ponad 40 nagród i 150 nominacji.

INFORMACJA PRASOWA: BEST FILM

Redakcja Administrator